Az Oroszország elnöke, Vlagyimir Putyin a Keleti Gazdasági Fórumon bejelentette, hogy Oroszország vezető szerepet tölt be a bitcoin bányászatban.
Ezt a növekedést elsősorban az ország energiafeleslegének tulajdonította, amely nagy része Szibériából származik.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Nem szeretjük a Bitcoint, de a bányászatot igen
Beszédében Putyin részletezte is, hogy szerinte miért ideális helyszín Oroszország a bitcoin bányászat számára.
Elmondta, hogy az ország ma már a világ egyik vezető bányásza, köszönhetően a szibériai energiafeleslegnek.
Miközben elismerte a bitcoin bányászat előnyeit, figyelmeztetett az esetleges negatív következményekre is, ha ezek a tevékenységek tovább növekednek Szibériában.
A felesleges energiát más fontos fejlesztésekre is lehetne fordítani, mint például lakások, ipari létesítmények építése, vagy éppen a különböző gyárak áramellátása.
„A bányászat fontos, de a lakásépítés, az ipari és társadalmi létesítmények felépítése, valamint ezek áramellátása talán még fontosabb.”
A bányászat ipari folyamat és egyben jó befektetési lehetőség
Sergei Bezdelov, az Ipari Bányászati Szövetség igazgatója elárulta, hogy Oroszország 2023-ban 54.000 BTC-t bányászott, amely több mint 550 millió dollár adóbevételt hozott az országnak.
Bezdelov szerint ez a szám még tovább növekedhet, különösen az új kriptobányászati törvény elfogadásával, amely várhatóan még több befektetőt vonz majd az ágazatba.
Növekvő ipar, szaporodó kihívások
Putyin véleményét osztja Sergei Tsivilev energetikai miniszter is, aki elmondta, hogy az Oroszországban rendelkezésre álló energiafelesleget most már engedélyezett bitcoin bányászoknak oszthatják ki, miután az új törvények ezt lehetővé teszik.
Ugyanakkor hozzátette, hogy a társadalmi fejlesztések és a nemzeti ipar növekedése továbbra is elsőbbséget kell, hogy élvezzen, mikor a kapacitások elosztásáról van szó.
Ahogy Oroszország tovább erősíti pozícióját a bitcoin bányászatban, szembe kell néznie az iparág különféle hatásaival, mégpedig néha olyanokkal is, amelyek nem biztos, hogy kedvezőek az állam számára.
Egyes szakértők szerint viszont jobb lenne, ha a szabályozást a piaci erők irányítanák, nem pedig a politikusok.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Így befolyásolhatják az inflációs adatok a kriptopiacot
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.