Putyin blokklánc alapú nemzetközi pénzhálózatot szeretne

-

Vlagyimir Putyin orosz elnök úgy véli, itt az ideje létrehozni egy új rendszert, amely kezelni tudná a nemzetközi átutalásokat, és amely független lenne a bankoktól, és más harmadik felektől.

Erre a célra használhatók lennének a digitális pénzek, az elosztott főkönyvek, amely gyakorlatilag a blokkláncos kriptopénzt jelenti.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Putyin a Sberbank által rendezett, a mesterséges intelligenciára fókuszáló konferencián tartott beszédet, és itt külön kiemelte a pénzmozgások körül tapasztalható nehézségeket.

Ennek okaként azt vetette fel, hogy a nyugat és Oroszország között a viszony jelenleg feszültnek mondható.

„Mindannyian pontosan tudjuk, hogy a jelenlegi szankciók egyik megjelenési formája az átutalásoknál jelentkezik. A hazai pénzintézetek ezt mindenkinél jobban tudják, mivel ők szenvedik el a legtöbb ilyen támadást, ők vannak az első vonalban.”

Putyin egyértelműen arra célzott, hogy az ukrajnai inváziót követő nyugati pénzügyi szankciók jelentős mértékben akadályozzák, hogy az orosz pénzintézetek kapcsolódni tudjanak a globális piacokhoz, pénzügyi hálózatokhoz.

Az elnök külön kiemelte, hogy a jelenlegi nemzetközi pénzátutalási rendszer drága, és az egész infrastruktúrát egy kis létszámú klub, néhány állam és pénzügyi csoport uralja.

Az elosztott főkönyv és a digitális pénzek technológiája viszont lehetővé teszi, hogy egy új rendszert lehessen felépíteni, amely képes ellátni ugyanezt a feladatot, kényelmesen, ráadásul teljesen független a bankoktól és minden más harmadik féltől.

Az elnök beszédét érthető módon az RBC Crypto és a bits.media oldalak is felkapták, hiszen ez a jellemzés gyakorlatilag a kriptopénzekre utal.

Oroszország nemrégiben léptetett életbe egy részletes kriptoipari törvénycsomagot, amelyben kiemelt szerepet kap a határokon átívelő kifizetések támogatása.

Szeptemberben a moszkvai pénzügyi hatóságok elkezdték kidolgozni, hogy hogyan tudnának kriptopénzek használatával nemzetközi utalásokat végezni.

A sajtóban pedig már korábban is megjelent a hír, hogy Kuba és Oroszország között már zajlanak a megbeszélések ezen a téren, lévén, hogy mindkét országot nemzetközi szankciók sújtják.


Olvastad már? Kétéves mélyponton a Bitcoin-bányászati bevétel

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Közeledik a Bitcoin helyi csúcspontja? Elemzés és piacértékelés

A Bitcoin legújabb piaci mozgásai felvetik a kérdést, vajon egy helyi csúcshoz ért-e az árfolyam. Az elmúlt időszakban jelentős short pozíciók likvidálása, az Open Interest emelkedése,...

Hogyan kezelte Donald Trump a kriptovalutákat első hivatali ciklusa alatt?

Donald Trump 2016-os elnökválasztási kampánya során nem szerepelt a kriptovalutákról szóló konferenciákon, és a digitális eszközökről sem posztolt pozitív tartalmakat a közösségi médiában. Trump január 20-i...

Ezért száguldozik a Bitcoin 100 ezer dollár felett

Vendégbejegyzés A Bitcoin ($BTC) ismét rallyzik: péntek délután vizsgálva az elmúlt 24 órában 3,41%-kal, míg az elmúlt héten 9,07%-kal növekedett. A befektetők most abban reménykednek, hogy...

Donald Trump lesz az USA 45. elnöke – Ezek a kriptovaluták profitálhatnak leginkább

A Bitcoin ára rövid idő alatt meghaladta a 103.000 dollárt, majd tartósan ezen a szinten maradt, ami az amerikai kormány váltásával kapcsolatos optimizmus hatásának tulajdonítható....

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.