Próblémák az eurónál, bajban van az eurózóna?

-


Több mind kétéves elindulásunk után összehoztuk 2000. cikkünket! Mindez csak veletek volt lehetséges. Köszönjük megtisztelő figyelmeteket!


Az eurozóna eredetileg egy maroknyi állam terve volt, akik szerették volna egyesíteni erejüket, és létrehozni egy közös valutagazdaságot.
És valóban, ez az elgondolás rögtön számos előnnyel jár. Az országok segíthetnek egymásnak, nem szükséges külföldön pénzt váltani, és nem utolsósorban a közös valutapolitika is számos elsőbbséggel jár.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

Ahogy telt az idő, az eurozónához további országok csatlakoztak, ezzel pedig létrejött egy összeurópai valutaprojekt.
Az EU tagországok feletti elsőbbségi joga azonban nem ad teljes szabadságot és döntési jogot egy helyen minden tagország számára.
Amint elfogad egy új törvényt, azzal minden további állam – kivétel nélkül – egyet kell, hogy értsen. Ha nem tesznek így, szankciókra számíthatnak.

Minden Németországtól függ

Ha bármelyik ország elutasítja az új utasítást vagy törvényt, az problémát jelent. Mi történik azonban, ha Európa vezetője, Németország tesz így?
Az Európai Központi Bank és az eurozóna tagja a koronaválság kirobbanásakor úgy döntött, hogy egy csaknem 3 billiós mentőcsomagot oszt szét az összes tagállam között.
Németország, saját törvényhozása alapján úgy döntött, hogy nem vesz részt ebben a megállapodásban. Nem engedi meg ugyanis számára az alkotmánya.
A Bundesbank – egyike azon kevés bankoknak, amelyek a törvény nem éppen optimális beállításának ellenére szeretne hozzájárulni a csomaghoz, mivel ő az EKB legnagyobb részvényese.
Ha azonban az EKB és Németország között nem születik meg a megállapodás, a segítőtervből nem lesz semmi.

Ez az euró vége?

Az EKB teljes mértékben a tagországoktól függ. Ha Németország továbbra is elutasítja a segítséget, akkor anélkül kell majd megmentenie a gazdaságát.
Ha a válság további mélységeket érne el, és a megállapodástól más tagországok is visszalépnének, akkor nem nagyon lesz más választás. Az EKB-nak egyedül kell majd megmentenie a teljes eurozónát. A szélsőséges lehetőségek egyike lehet az eurozóna szétesése és az euró megszűnése.
Problémák azonban nem csak az euró táján vannak. A dollár sem néz ki valami fényesen.
A Fed az elmúlt hónapban az amerikai gazdaság GDP-jének nagyjából felét kinyomtatta, ennek pedig törvényszerűen inflációhoz kell vezetnie a jövőben.

Olvastad már? Kockázati befektetők: még mindig sok a szemét az altcoinok között

Forrás: kryptomagazin.sk
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Közeledik a Bitcoin helyi csúcspontja? Elemzés és piacértékelés

A Bitcoin legújabb piaci mozgásai felvetik a kérdést, vajon egy helyi csúcshoz ért-e az árfolyam. Az elmúlt időszakban jelentős short pozíciók likvidálása, az Open Interest emelkedése,...

Hogyan kezelte Donald Trump a kriptovalutákat első hivatali ciklusa alatt?

Donald Trump 2016-os elnökválasztási kampánya során nem szerepelt a kriptovalutákról szóló konferenciákon, és a digitális eszközökről sem posztolt pozitív tartalmakat a közösségi médiában. Trump január 20-i...

Ezért száguldozik a Bitcoin 100 ezer dollár felett

Vendégbejegyzés A Bitcoin ($BTC) ismét rallyzik: péntek délután vizsgálva az elmúlt 24 órában 3,41%-kal, míg az elmúlt héten 9,07%-kal növekedett. A befektetők most abban reménykednek, hogy...

Donald Trump lesz az USA 45. elnöke – Ezek a kriptovaluták profitálhatnak leginkább

A Bitcoin ára rövid idő alatt meghaladta a 103.000 dollárt, majd tartósan ezen a szinten maradt, ami az amerikai kormány váltásával kapcsolatos optimizmus hatásának tulajdonítható....

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.