A BitMEX volt vezérigazgatója „az elkövetkező napokban” bitcoinnal kapcsolatos bejelentéssel szolgált annak reményében, hogy a jó idők kitartanak a kriptók számára az év közepéig.
A bitcoin, az ether, és még a születőben lévő altcoinok is szilárd „vétel”-nek számítanak – mondja egy korábban kockázatkerülő befektető.
Egy február 8-án közzétett blogbejegyzésben az iparági befektető, Arthur Hayes bejelentette, hogy fordulatot hajtott végre jelenlegi kriptobefektetési terveit illetően.
Hayes változtat a „kockázatos eszközökkel” kapcsolatos álláspontján.
Az Egyesült Államok jegybankjától eredő jelenlegi makrogazdasági feltételek miatt Arthur Hayes korábban lelkesen kerülte az általa „kockázatos eszközöknek” nevezett eszközöket.
Mivel az infláció a Fed kamatemeléseivel párhuzamosan lassul, több új vihar is készülődik az Egyesült Államokban, és a Fed, a Kongresszus és a Pénzügyminisztérium a saját belátásuk szerint fogják irányítani a gazdaságot – mondja.
A problémát az jelenti, hogy megtippeljük, hogyan alakulnak ezek az események az év folyamán.
Hayes szerint 2023 két részre osztható, és az első félév ideális befektetési környezetet jelenthet a kriptók számára.
Ez ellentétben áll egy korábbi, január közepén megfogalmazott tézisével, amelyben a BitMEX korábbi vezérigazgatója azt mondta, hogy a Fed által kiváltott, a kockázati eszközöket sújtó kapitulációs eseménytől való félelem miatt a pálya szélén marad.
„Az ezzel a potenciális kimenetelű eseménnyel kapcsolatos aggodalmaim, amely szerintem nagy valószínűséggel 2023-ban később fog bekövetkezni, arra késztettek, hogy a tartalék tőkémet pénzpiaci alapokban és rövid lejáratú amerikai kincstárjegyekben tartsam” – magyarázta.
„Így a likvid tőkém azon része, amelyet végül kriptovásárlásra szándékozom fordítani, kimarad a jelenlegi szörnyű raliból, amelyet a helyi mélypontokról látunk. A bitcoin közel 50%-ot emelkedett a 16.000 dolláros mélypontról, amit az FTX csődje után tapasztaltunk”.
Hayes folytatta, miszerint a bitcoin valószínűleg még messze nem fejezte be a fellendülést, annak ellenére, hogy csak januárban 40%-os nyereséget ért el, és a kockázatoseszköz-környezetet 2009-hez és a mennyiségi lazítás kezdetéhez hasonlította.
Idén a kép összetett – a mennyiségi lazítás átadta a helyét a mennyiségi szigorításnak, ahol a likviditást a kockázati eszközök rovására vonják ki az amerikai pénzügyi rendszerből.
Az első félév azonban úgy tűnik, hogy némi enyhülést hoz, és némi likviditás is visszatér, hogy elkerüljék az adósságplafon túl korai elérését. Ez addig folytatódhat, amíg a Kongresszus nyáron meg nem szavazza az adósságplafon emelését, ami Hayes és mások szerint elkerülhetetlen.
A kincstári általános számlán (TGA) lévő készpénz 500 milliárd dollár értékben kiürül, ami eltörli a havi 100 milliárd dolláros likviditást.
„A TGA valamikor az év közepén fog kimerülni. Közvetlenül a kimerülése után politikai cirkusz lesz az USA-ban az adósságlimit emelése körül” – prognosztizálja a blogbejegyzés.
„Tekintettel arra, hogy a nyugati vezetésű fiat pénzügyi rendszer egyik napról a másikra összeomlana, ha az amerikai kormány úgy döntene, hogy lemond az adósságplafon emeléséről, és ehelyett nem teljesíti az említett rendszert alátámasztó eszközökkel kapcsolatos kötelezettségeit, biztosra vehető, hogy az adósságplafont megemelik.”
Vigyázzunk a makro „feloldásra”
Ekkor fordulhat a kocka, és a kockázatos eszközök ismét szálkává válhat minden befektető szemében.
Hayes szerint minden csak időzítés kérdése. Az ő terve az amerikai dollár készpénzbe való átcsoportosítása, ahonnan át lehet térni a kiválasztott kockázatos eszközökbe. Úgy tűnik, a menü tetején a bitcoin áll.
„Az elkövetkező napokban fogom bevetni. Bárcsak valóban számítana a méretem, de nem számít – ezért kérlek, ne higgyétek, hogy amikor ez megtörténik, annak bármilyen érzékelhető hatása lesz a narancssárga érme árfolyamára” – mondta az olvasóknak.
A jövőre nézve azonban az altcoinok komoly lehetőséget jelentenek, magyarázza a blogbejegyzés zárásaként, ezek szintén az időzítés függvényei.
„A shitcoinok kulcsa annak megértése, hogy hullámokban mennek fel és le. Először a kripto tartalékeszközök raliznak – vagyis a bitcoin és az ether. Ezeknek az állóeszközöknek a ralija végül megtorpan, majd az árak kissé csökkennek” – írta Hayes a kriptopiaci ciklusokról.
„Ugyanakkor a shitcoin komplexum agresszív ralit rendez. Aztán a shitcoinok újra felfedezik a gravitációt, és az érdeklődés visszavándorol a bitcoin és az ether felé. És ez a lépcsőzetes folyamat folytatódik, amíg a szekuláris bikapiac véget nem ér.”
A Cointelegraph Markets Pro és a TradingView adatai szerint a teljes kriptopiaci piaci tőke az idei évtől kezdve mintegy 34%-kal nőtt.
Teljes kriptopiaci kapitalizáció 1 napos gyertya chart. Forrás:TradingView
Olvastad már? Meg kellene nyomniuk a pánikgombot az ETH befektetőknek?
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: bastamanography
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.