A gazdasági elemző, Peter Schiff, az Egyesült Államok dollárjának közelgő összeomlására figyelmeztetett, még akkor is, ha a Fitch a múlt héten a „jelentéktelen” amerikai hitelminősítési leminősítést végrehajtotta.
Óvatosan beszélve egy pénzügyi válságról és egy gazdasági összeomlásról, Schiff hangsúlyozta, „Az Egyesült Államok kormányának hiányszakadék-gazdálkodási pályája miatt a dollár összeomlása elkerülhetetlen.”
Peter Schiff az Amerikai Hitelminősítési Leértékelésről, Gazdasági Válságról és a Dollár Összeomlásáról
A gazdasági elemző és aranyhívő, Peter Schiff, egy sor tweetben figyelmeztetett az Egyesült Államok dollárjának összeomlására és az amerikai gazdaság által megtapasztalt kihívásokra.
Figyelmeztetései azután érkeznek, hogy a Fitch Ratings leminősítette az Egyesült Államok hosszú távú külföldi devizában fennálló adós államadós-besorolását AAA-ról AA+-ra.
A Fitch az Egyesült Államok három legnagyobb hitelminősítő intézetének egyike.
Schiff szerdán tweetelte:
„Amikor szuverén hitelminősítésről van szó, az elsődleges kockázat a pénznem leértékelődése, nem pedig az államcsőd. Az Egyesült Államok kormányának hiányszakadék-gazdálkodási pályája miatt a dollár összeomlása elkerülhetetlen.”
Az értékelési vállalat „negatív figyelés” címkéjét is lecserélte az Egyesült Államokra, és helyette „stabil kilátás” címkét rendelt hozzá. Egy következő tweetben Schiff megjegyezte:
„Még abszurdabb, hogy a Fitch az [Egyesült Államok] kilátását ‘stabilnak’ ítéli.”
Egy másik tweetben az elemző azt mondta:
„A hitelminősítések nem számítanak, mivel az Egyesült Államok valószínűleg nem fog államcsődöt elkövetni, de az óriási nemzeti adósság számít, mivel az Egyesült Államok pénzt fog nyomtatni, csökkentve a dollár értékét. Ez csökkenti a kötvények valós értékét. Ha hiperinflációval állunk szemben, az gyakorlatilag egyenértékű az államcsőddel.”
Schiff továbbá óva intett arról, hogy az Egyesült Államok gazdasága az összeomlás felé tart.
Az aranyhívő megmagyarázta, hogy a felfelé ívelő államkötvény-hozamok nagyobb szövetségi költségvetési hiányt, egy gyengébb gazdaságot, eső dollárt, növekvő folyó fizetési hiányt, magasabb munkanélküliséget és alacsonyabb részvény- és ingatlanárakat, pénzügyi válságot, fokozott kvantitatív enyhítést és magasabb inflációt eredményeznek.
Schiff csütörtöki tweetjében így írt:
„Az államkötvények összeomlanak, miközben az olajárak emelkednek… Amint a dollár a kötvényekkel esik, és az arany az olajjal emelkedik, vége a bulinak. Búcsút inthetünk a lágy leszállásnak és készülhetünk a becsapódásra. Rezesszió + magasabb infláció = összeomlás.”
Reméljük, hogy ezzel a barátságos, könnyen érthető cikkel segítettünk megérteni a gazdasági szakember, Peter Schiff figyelmeztetéseit és előrejelzéseit. Kövessetek minket további izgalmas hírekért és friss fejleményekért a gazdaság világából!
Olvastad már? 100 ezer dollár fölé kellene mennie a BTC árának a felezés után
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.