A PayPal elindította az amerikai dollárhoz kötött stablecoinját, a PYUSD-t a Solana blokkláncon is, miután 2023-ban először az Ethereum hálózaton jelent meg.
A várakozások alapján a PYUSD így alkalmasabb lesz a kereskedelmi felhasználáshoz, mivel a Solana hálózaton gyorsabbak és olcsóbbak a tranzakciók.
A piaci kapitalizáció alapján ötödik helyen álló Solana gyorsan növekedett az Ethereum mellett, mivel a fejlesztők számára egy nagy sebességű hálózatot kínál, amely a különböző applikációk széles körét támogatja, köztük a játékokat és a decentralizált pénzügyi alkalmazásokat is.
Az Artemis, egy blokklánc-elemző platform a PayPal adatainak alapján közölte, hogy a Solana a leggyakrabban használt blokklánc a stablecoin-átutalásokhoz.
Legyen gyors, és legyen olcsó
A PayPal a Solana sebességére és költséghatékonyságára összpontosított, mivel ezek a tulajdonságok alkalmassá teszik a PYUSD-t a hálózatra.
A vállalat szerint a PYUSD sebessége növelni fogja az elfogadási arányát.
Jose Fernandez da Ponte, a PayPal alelnöke elmondta, hogy az eredeti ötlet a PYUSD mögött egy kereskedelemre specializálódott digitális valuta létrehozása volt.
Tavaly a PayPal a Paxos Trust segítségével bocsátotta ki a PYUSD-t, amelyet készpénz és rövid lejáratú kincstári jegyek fedeznek.
„A PayPal motivációja a PYUSD fejlesztésére az volt, hogy egy stabil, online valutát hozzon létre, amely kifejezetten a kereskedelem számára készült.”
Új területek meghódítása, egyszerre egy hálózat
Ezen felül az is szerepelt a célok között, hogy az ügyfelek most már a Venmón is megvásárolhassák a PYUSD-t.
A vállalat közölte, hogy bár néhány ügyfél már most is képes a stablecoin vásárlására a Venmón, de a funkciót várhatóan a következő hetekben minden felhasználó számára elérhetővé teszik.
A stablecoin könnyen megvásárolható a nagy tőzsdéken és váltókon, mint például a Crypto.com, a Coinbase és a Kraken.
A PayPal Solana hálózaton való integrációja a kriptopiac szempontjából még érdekesebb lehet.
Például bizonyítékul szolgálhat arra, hogy az egyik legnagyobb fizetési feldolgozó fennakadás nélkül használja a blokklánc hálózatokat a saját, hagyományos alkalmazásaihoz.
A Solana hírhedt az üzemszüneteiről, így még vannak kockázatok a területen, de ez elindíthatja a változást a digitális valuták szélesebb körű elfogadása felé a mindennapi tranzakciókban.
Lépést tartani a versenytársakkal
A Solana alkalmazása bizonyos mértékig arra ösztönözheti a többi vállalatot is, hogy blokklánc-technológiákat vezessenek be pénzügyi használatra, és megváltoztassák stratégiájukat.
Az Egyesült Államokban várhatóan jövőre vezetik be az új számviteli szabványokat, amelyek még kényelmesebbé teszik a vállalatok számára a digitális valuták tartalékeszközként való tartását és a PYUSD-hez hasonló valuták használatát.
Bár továbbra is fennállnak a kriptovaluták magas volatilitásával kapcsolatos problémák, a PayPal Solanára való áttörése, és a PYUSD terjesztése nagy lépést jelent a kriptopénzek hagyományos pénzügyi rendszerekbe való integrálása felé.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Binance: a helyzet most épp nem derűs, de korántsem reménytelen a kriptopiacon
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.