A milliárdos alapkezelő menedzser, Paul Tudor Jones most Bitcoinra és nyersanyagokra összpontosít, miközben figyelmeztet az egyre növekvő infláció veszélyére.
Egy CNBC-interjúban kifejtette, hogy szerinte minden út az inflációhoz vezet.
Jön az infláció?
Jones elmagyarázta, hogy befektetései között arany, Bitcoin, nyersanyagok és Nasdaq-részvények szerepelnek, de nem érdekli a fix kamatozású befektetések világa.
Anthony Pompliano, a Bitcoin közösség jól ismert alakja viccesen megjegyezte, hogy Jones bejelentése valószínűleg semmit sem jelent, de sokan mégis jelentősnek tartják a lépést.
A PiWhales nevű Twitter-fiók arra hívta fel a figyelmet, hogy ha egy olyan tapasztalt befektető, mint Jones, hosszú távon Bitcoinra és aranyra fogad, az bizony sokat elárul a jelenlegi piaci helyzetről.
Emellett kiemelték azt is, hogy az infláció még vonzóbbá teheti a decentralizált eszközöket, mint a Bitcoin.
A biztonságos menedékek térnyerése
Október 21-én a Bitcoin közel került az eddigi legmagasabb árfolyamához, de azóta visszacsúszott nagyjából 67.000 dollárra.
Az arany ára idén 33%-kal emelkedett, és először érte el a 2750 dolláros szintet. Az ezüst szintén erős évet zár, 46%-os növekedéssel 2024-ben, és 2012 óta nem látott magasságba ért.
Jones szerint az infláció elkerülhetetlen, függetlenül attól, hogy mit tesz a központi bank, mivel az ország gazdaságának stabilizálása érdekében valahogy meg kellene oldani az adósság/GDP arány problémáit.
Hozzátette azt is, ha stabilizálni akarjuk az adósságot a GDP arányához képest, akkor egy nagyon laza monetáris politikát kellene követnünk, anélkül, hogy az infláció túlzott terhet róna az állampolgárokra.
Az Egyesült Államok teljes államadóssága jelenleg a GDP körülbelül 120%-án áll, ami megnehezíti az ország számára, hogy reagáljon a gazdasági kihívásokra, és növeli az adósságtörlesztés elmaradásának kockázatát.
Ez egy veszélyes adósság-infláció-gazdasági növekedés hiánya ciklust eredményezhet, ami hosszú távon veszélyeztetheti a gazdasági stabilitást.
Az államadósság jelenleg eléri a 35,7 billió dollárt, és gyorsan növekszik – egyesek szerint túl gyorsan.
A központi bankok szerint nem ők okozták az inflációt, miközben mindenki tudja, hogy ők okozzák az inflációt
Jones figyelmeztetései ellenére a világ központi bankjai más véleményen vannak.
A Nemzetközi Valutaalap legfrissebb jelentése szerint az infláció elleni küzdelem nagyrészt sikeres volt.
Míg a globális infláció a COVID-lezárások idején megugrott, azóta csökkent.
Ennek ellenére sok fogyasztó még mindig érzi az emelkedő üzemanyag-, élelmiszer-, energia- és közüzemi költségek hatását, mivel a lassabb infláció is infláció marad, függetlenül attól, mit próbálnak elhitetni velünk a bankárok.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A bitcoin árfolyam előrejelzése: 60.000 dolláros visszaesés a láthatáron
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.