Partnerségre lép az etióp kormánnyal a Cardanót fejlesztő IOHK

Az IOHK és az etióp kormány közötti együttműködés tárgya egy blokkláncalapú személyazonosítási megoldás lesz, amelyet az ország iskoláiban fognak használni.
A Cardano fejlesztője nemrég rántotta le a leplet az ügyről, amely – mint mondják – „a világ legnagyobb blokkláncbevetése lesz.”

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Egy blokkláncalapú, nemzeti személyazonosító rendszerről van szó, amelyet egész Etiópiában használni fognak.
A ma bejelentett megállapodás értelmében a Cardano-alapú Atala Prism személyazonosító megoldást kezdetben az ország iskoláiban fogják alkalmazni, hogy így vegyék fel a harcot a hamis bizonyítványokkal.
Az ország 3500 iskolájában több mint 5 millió diák érdemjegyének hitelesítése válik általa lehetővé.
A régóta várt bejelentés egyébként már hónapokkal korábban kiszivárgott, amikor a Cardano-alapító és IOHK-vezérigazgató Charles Hoskinson közzétette terveit egy a technológiára épülő nyomonkövetési megoldára a mezőgazdasági ellátási láncban, valamint az utazásokban és egészségügyben is felhasználható igazolványokra.
A vezető korábban felszólalt már az etióp fővárosban, Addis Ababában is, egy Cardano-hubon.
Szintén utalt egy nagy, tanzániai telekommunikációs megállapodásra. A Cardano afrikai jövőjével kapcsolatban további bejelentések várhatók a Cardano-Africa Special-ben, amelyet csütörtökön fognak közvetíteni.

Etiópia blokklánctervei

Az IOHK szerint mind a Cardano, mind az Atala Prism egy paradigmaváltó technológia, amely végül „demokratizálni fogja az 1,7 milliárd, bankszámlával nem rendelkező afrikai lakos közösségi és pénzügyi szolgáltatásait.
Etiópia szerepe ebben a történetben mint tesztalany, tagadhatatlan.
Az ország gazdasága Afrika egyik legzártabbika, miközben a kontinens második legnagyobb államának számít a maga 110 millió lakosával.
Az ország digitális transzformációs stratégiájának keretrendszere a Digital Ethiopia 2025 nevet kapta. A program részeként az etióp kormány nemzeti személyazonosító szabványt vezetett be, az Atala Prism pedig az első olyan szolgáltatás, amely erre építve bocsát ki azonosító igazolányokat.

A digitális transzformációs stratégia olyan ambiciózus gazdasági reformokat is magában foglal, mint az első etióp részvénytőzsde létrehozása, a kormány pedig szeretne minden tanárnak és diáknak interneteléréssel rendelkező táblagépet adni.
A program azonban döcögősen halad egy olyan környezetben, ahol a kormány interneteket kapcsol le (pl. Tigré tartományban, ahol egyesek szerint ez is hozzájárult a humanitárius katasztrófához).

„Az etióp állam általában az átlag afrikai országoknál erősebbként volt nyilvántartva, egészen három évvel ezelőttig” – mondta Biniam Bedasso, a pretoriai Collaborative Africa Budget Reform Initiative kutatója a Decryptnek.

A dolgok sokkal kevésbé stabilak, amióta az új kormány van hatalmon, mondta Bedasso, azonban hozzátette, hogy „a technológiai innovációk azonban már régóta esedékesek, főleg azért, mert a korábbi adminisztráció túlságosan befelé tekintő volt.”
Hozzátette, hogy a liberalizációs mérőszámok növekedése kevésbé fog pozitív hatást gyakorolni a befektetőkre, mint amilyet egy stabil állam gyakorolna.

Olvastad már? Apple, MicroStrategy és Microsoft részvénytokenek érkeznek a Binance-re

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Nagy bejelentést tett a Coinbase az XRP-vel kapcsolatban – ez biztos hatással lesz az árfolyamra

Jelentős bővítést jelentett be az XRP-kereskedésében a Coinbase amerikai kriptotőzsde április 21-én, hétfőn. Április 3-án beadványt nyújtottak be az Árutőzsdei Határidős Kereskedelmi Bizottsághoz (CFTC), hogy XRP...

Több száz – köztük Nobel-díjas – közgazdász szóltalt fel Trump vámjai ellen

Egy átfogó nyilatkozatban több mint 1300 közgazdász bírálta az amerikai kereskedelmi politikát és írta alá az „Anti-Tariff Declaration” című nyilvános nyilatkozatot. Ebben elutasítják a Trump-kormányzat...

Új csúcsokat célzott meg a Solana, de vajon képes lesz megduplázni az árfolyamát?

Egy erőteljes emelkedő időszak után a Solana úgy tűnik, elveszíti lendületét. Az altcoin komoly ellenállásba ütközött a 141 dolláros szinten. Bár a SOL árfolyama kissé visszahúzódott,...

Követik a globális trendet: 28 millió dollárért vásárolt újabb bitcoint a Metaplanet

A japán Metaplanet befektetési cég hétfőn közölte, hogy újabb bitcoint vásárolt. Ezúttal 330 digitális érmét vett, több mint 28 millió dollár értékben. A Tokiói Értéktőzsdén jegyzett...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.