A Bitso Business mexikói kriptotőzsde, a Bitso üzleti ága, egy mexikói pesóhoz kötött stablecoint indít. A token az Ethereum második rétegén, az Arbitrum hálózaton fog működni.
A stablecoint, az MXNB-t a Bitso új leányvállalata, a Juno bocsátja ki és kezeli. A Bitso Business március 26-i közleménye szerint az MXNB teljes mértékben mexikói pesóval lesz fedezve, 1:1 arányban.
A Bitso Business stablecoinokért felelős vezetője, Ben Reid szerint az MXNB egyik fő felhasználási módja a külföldi befektetések és a kereskedelem ösztönzése lehet Latin-Amerikában.
Hatékonyabb üzleti megoldást kínálhat a hagyományos pénzügyi infrastruktúrához képest.
„A globális vállalatok komoly pénzügyi kihívásokkal szembesülnek, amikor új piacokon szolgálják ki ügyfeleiket. A határokon átnyúló fizetések magas közvetítői költségekkel és lassú tranzakciós időkkel járnak” – mondta.
A Juno függetlenül fog működni a Bitsótól, és ő kezeli majd a stablecoint. Rendszeresen ellenőrzi a tartalékokat, és nyilvános jelentéseket tesz közzé a token weboldalán.
Mexikó élen jár az átutalásokban
A Chainalysis kriptokutató cég októberben jelentette, hogy Mexikó „fontos ország”, mivel egyre inkább használja a kriptovaluta-alapú átutalásokat.
A Világbank becslése szerint Mexikó 2023 júniusában évente 61 milliárd dollárnyi hazautalást kapott, főként az Egyesült Államokból. Ezzel a világ második legnagyobb hazautalás-kedvezményezettje lett.
A Chainalysis megállapította, hogy Latin-Amerika a második leggyorsabban növekvő régió volt a világon a kriptotranzakciók értéke alapján, a Szubszaharai Afrika után.
2023 júliusa és 2024 júniusa között a latin-amerikaiak 415 milliárd dollár értékű kriptót kaptak, ami éves szinten körülbelül 42,5%-os növekedést jelent.
A Bitso „Latin America Crypto Landscape” jelentése szerint a stablecoinvásárlások az oldalon 9%-kal nőttek.
Az emberek az USDC és a Tether stablecoinokhoz fordultak, hogy megvédjék vagyonukat a növekvő inflációtól és a helyi valuták elértéktelenedésétől.
„Latin-Amerikában a kedvezőtlen makrogazdasági helyzet, a magas infláció és a valuták leértékelődése fokozta a kriptovaluták, különösen a stablecoinok elterjedését mint megbízható értékőrző eszközöket” – áll a jelentésben.
Miközben az USDC és az USDT tűnnek a leggyakrabban használt stablecoinoknak Latin-Amerikában, az elmúlt években több, mexikói pesohoz kötött stablecoin is forgalomba került.
A legjelentősebb a Tether MXNT, amely 2022-ben indult el az Ethereumon, a Polygonon és a Tronon.
A Tether akkori technológiai igazgatója, Paolo Ardoino a tokent a mexikói kriptóhasználók számára értéktárolóként és a peso-kriptó átmenet megkönnyítésére ajánlotta.
Olvastad már? Peter Schiff nem akármit kér születésnapi ajándékba a kriptoközösségtől
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.