Oroszország: nem mostanában fogják pénznek nyilvánítani a kriptopénzeket

Oroszország a közeljövőben nem tervezi hivatalosan is legalizálni a digitális valutákat, a kriptopénzek szabályozására összeült „kerekasztal” résztvevői szerint.

Továbbra is tilos bármi kiadása a rubelen kívül

Július 25-én számos orosz hivatalnok és szakértő összeült, hogy megtárgyalja a kriptopénzek szabályozását. Az eseményt a „Parlamentary Newspaper” sajtókonferencia-központjában rendezték, amely az orosz parlament által szerkesztett újság.

A szakértők szerint a kriptopénzek Oroszország pénzügyeibe történő integrálása a távoli jövő kérdése. Először is, bármilyen pénz kiadása a rubelen kívül illegális az alkotmány szerint.
Másodszor, a pénzügyi törvényhozók továbbra sem értik a bitcoin és társainak eredetét. A nóta a szokásos: a bűnözők miatt aggódnak elsősorban.
A kerekasztalt Ljudmila Bokova, az alkotmányhivatal bizottságának elnökhelyettese felügyelte.
Elmondta:

Célravezetőnek tartom, hogy ne erőltessük a szabályozási folyamatokat, inkább elemezzük ki nagyobb gazdaságok tapasztalatait. Figyeljük meg, hogy milyen jogszabályokat alkotnak és milyen előnyei és hátrányai lehetnek egy olyan országnak, amely szabályozásokat alkot.

A vendégek között volt Dmitrij Zacharov, a Digitális Gazdaságok Jogi Tanácsának tagja, Michail Bikovszkij, a „fintech” témájú munkacsoport tagja a Digitális Gazdaságok Szakértelmi Központban, és Arszenij Pojarkov, a Digitális Gazdaságok Nemzeti Egyesületének alelnöke.
Az alábbi linken a teljes megbeszélést végig lehet nézni angol feliratozással:


 

Oroszországnak mindenképpen szabályoznia kell a kriptoipart

Mindezek ellenére, Oroszországnak továbbra is dolgoznia kellene a kriptopénzek jogi szabályozásán. Máskülönben a gazdaság elveszíthet egy olyan fejlődési lehetőséget, amely megfigyelhető több digitális praktikákra nyitott fejlődő országban.
Egy, a kriptopénzekre vonatkozó jogi keretrendszer megalkotása már idén megkezdődött, amikor a törvényhozók beiktatták a digitális eszközökről szóló törvényt.
A törvénycsomag azonban nem engedélyezi a bitcoin és egyéb digitális valuták felhasználását a nemzeti fiat valuta mellett. Jelenleg a kriptobányászás is illegális.
A meghívott szakértők továbbra is egy kriptobarát szabályozás felállítását sürgetik. Dmitrij Zacharov elmondta, hogy Oroszországnak nagyon szüksége van a regulációra és nincs idő várakozni.
Hozzátette:

„Nem tudunk felülkerekedni a kriptopénzeken. Már itt vannak, az állam pedig nem áll készen arra, hogy kihasználja az új digitális gazdaság előnyeit.”

Zacharov elmondta, hogy a digitális valuták megfelelő szabályozások hiányában a szakértőket és lehetséges befektetőket veszíthetnek el.

Olvastad már? Hogyan juthatsz MicroCoinhoz?

Egy megfelelő szabályozás az olcsó villamos áram költségei miatt is Oroszország előnyére válhat.
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép estéd! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az elemző megosztotta, hol érdemes elkezdeni a profitkivételt, ha az XRP eléri a 44 dollárt

Ahogy az XRP továbbra is kritikus ellenállási szintek közelében mozog, az elemzők figyelme egy jelentős potenciális áttörésre összpontosít EGRAG Crypto, egy ismert elemző, 44 dolláros célárat...

Mi az a staking? Így működik a kriptopénzekkel történő passzív jövedelemszerzés

A kriptovaluták világában egyre többen keresnek olyan lehetőségeket, amelyekkel nemcsak kereskedéssel, hanem passzív módon is pénzt kereshetnek. Az egyik legnépszerűbb megoldás erre a staking, amely...

Vámháború és infláció: A Bitcoin újra menekülőeszköz lehet

Donald Trump szigorú vámpolitikája – amely 10–49%-os importvámokat tartalmaz – pánikszerű eladási hullámot indíthatott el a piacokon. Az Ethereum (ETH) és a Solana (SOL) árfolyama nagyjából...

A Layer 2 virágzik, az Ethereum mainnetje szenved – ez áll a háttérben

Az Ethereum továbbra is vezet a stablecoinok és a tokenizáció terén. Stablecoin-kínálata elérte a lenyűgöző 130 milliárd dollárt. A tokenizált államkötvények, például a „BUIDL”, már több...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.