A kormányzati bevételek növelésére irányuló szélesebb körű erőfeszítések részeként Olaszország fontolgatja a Bitcoin tőkenyereségadó 26%-ról 42%-ra történő emelését.
A javaslatot október 16-án Maurizio Leo gazdasági miniszterhelyettes sajtótájékoztatón jelentette be.
Az adóemelés Olaszország 2025-ös költségvetési tervének része, amely az ország pénzügyeinek kiegyensúlyozására összpontosít a kriptopénzek és a digitális szolgáltatások megcélzásával.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Bitcoin-adó emelése mellett Olaszország azt tervezi, hogy eltörli a digitális szolgáltatások adójának (DST) bevételi küszöbértékeit.
Ez az adó korábban csak az olyan globális vállalatokra vonatkozott, mint a Meta és a Google, amelyeknek bizonyos követelményeknek kellett megfelelniük: 750 millió eurós globális árbevétel és legalább 5,5 millió euró Olaszországban.
E korlátok eltörlésével a DST mostantól több helyi digitális vállalkozásra vonatkozik majd, növelve annak hatályát és hatását.
Hogyan fogják finanszírozni Olaszország 2025-ös költségvetését?
A 2025-ös költségvetést, amely 30 milliárd euró (33 milliárd dollár) értékű, nagyrészt a bankokra és biztosítótársaságokra kivetett adókból fogják finanszírozni.
A kormány arra számít, hogy 3,5 milliárd eurót szed be a pénzintézetektől, míg a kibővített webadó és a magasabb kriptoadó további 68 millió eurót hoz majd be.
Giorgia Meloni miniszterelnök biztosította a közvéleményt, hogy a bevételeket a közszolgáltatások – például az egészségügy és a szociális ellátás – javítására fordítják, anélkül, hogy növelnék a lakosságra kivetett adókat.
Kriptószabályozás Európában
Az olasz adóváltozások részei a kriptopénzek szigorúbb szabályozására irányuló nagyobb európai törekvéseknek.
Az új irányelvek a kriptopiac átláthatóságának javítása érdekében megerősítik az ügyfélismereti (KYC) és a pénzmosás elleni (AML) előírásokat.
Miközben ezek a szabályok megnehezíthetik egyes kripto vállalkozások működését, várhatóan idővel fokozzák a piac stabilitását és több intézményi befektetőt vonzanak majd.
Olaszország lépése a gyorsan növekvő kriptopénz-szektor szabályozására és megadóztatására azt a szélesebb körű európai tendenciát tükrözi, hogy a digitális eszközöket hagyományosabb pénzügyi szabályok alá vonják.
Bár ezek az intézkedések kihívások elé állíthatják az iparágat, céljuk az is, hogy biztonságosabbá és megbízhatóbbá tegyék az európai kriptopiacot a hosszú távú növekedés szempontjából.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Chainlink közeledik a kitöréshez: A LINK 50 dollárra emelkedik?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.