Nyilvánosságra hozták az új „kriptotörvény” vázlatát

Don Beyer virginiai kongresszusi képviselő törvényjavaslatot terjesztett elő, hogy megkezdődjön a jelenlegi kriptószabályozás frissítésének „esedékes folyamata”.
Don Beyer képviselő a hét elején törvényjavaslatot terjesztett elő a digitális eszközök szabályozására.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A „Digitális eszközpiaci struktúra és befektető-védelmi törvény” elnevezésű jogszabály célja állítólag a fogyasztók védelme, ugyanakkor a pénzügyi innováció előmozdítása.

„Sajnos a digitális eszközök jelenlegi piaci struktúrája és szabályozási kerete nem egyértelmű és veszélyes a befektetők és a fogyasztók számára. A digitális eszközök tulajdonosai évek óta ki vannak téve a féktelen csalásnak, lopásnak és piaci manipulációnak” – mondta.

Hozzátette, hogy törvényjavaslata elindítaná a jelenlegi szabályozási keret „régóta esedékes folyamatát”, amely „alapvető védelmet” biztosítana a digitális eszközök tulajdonosai és a befektetők számára.

A törvény kibontása

Beyer törvényjavaslata részben a kriptovaluták és az illegális finanszírozás körüli növekvő aggodalmakra reagál.
2021 májusában a Colonial Pipeline, amely az Egyesült Államok keleti részének nagy részét benzinnel látja el, számítógépes rendszerét feltörték, és 4,4 millió dolláros váltságdíjat kellett fizetnie bitcoinban” – mondta Beyer.
Ebből a célból Beyer jogszabálya az összes tranzakció nyomon követhetőségére összpontosít, nem csak a kriptókra.
Azokat a tranzakciókat, amelyeket nem rögzítenek a blokkláncon, egy „regisztrált digitális eszköz-kereskedelmi adattárnak” kell majd jelenteni, hogy „minimalizálják a csalás lehetőségét és elősegítsék az átláthatóságot”.
A törvény azt is előírná az amerikai szabályozó szerveknek, hogy tisztázzák, milyen típusú vállalkozásoknak kell regisztrálniuk magukat pénzszolgáltatóként, és milyeneknek kell regisztrálniuk magukat értékpapír- vagy árutőzsdeként.
Ez azt is tisztázná, hogy milyen pénzmosás elleni követelmények vonatkoznak a digitális eszközágazat egyes vállalataira.

Egyéb követelmények mellett a digitális eszközök és a digitális eszközértékpapírok az árutőzsdei határidős ügyletekkel foglalkozó bizottság (CFTC), illetve a tőzsdefelügyelet (SEC) szabályozási hatáskörébe fognak tartozni.
Azok, akik a kriptó területén fogyasztóvédelmet követelnek, végül talán tényleg kapnak.

Olvastad már? Amerika $28 milliárd dollárt keresne kriptoadó segítségével

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Olyan kaotikus az OM token összeomlása, hogy már hivatalos vizsgálat kéne

Ez már nem a szokásos kriptós dráma. Voltak már rug pullok, volt már pump and dump, de az OM token zuhanása egészen más szint. Ha...

Új kártyajátékkal hódít a Ubisoft a blokkláncjátékok világában

A Ubisoft, a „Tom Clancy’s Rainbow Six”, az „Assassin’s Creed”, a „Far Cry”, a „Prince of Persia” és a „Rayman” játékok készítője, az Immutable szakértelmére...

Vámháború és Bitcoin, mi közük egymáshoz?

A világ két legnagyobb gazdasága ismét egymásnak feszült. Az Egyesült Államok és Kína között újraindult a vámháborús adok-kapok, miközben a befektetők aggódva figyelik a fejleményeket. Ebben...

A BTC és az ETH globális pályán – újra játékban az eddigi csúcs?

Panama City merész lépést tett: lehetővé tette polgárai számára, hogy kriptovalutával, köztük BTC-vel és ETH-val fizessék a városi illetékeket. Ahogy a kormányok egyre inkább valódi...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.