Nyilvánosságra hozták az új „kriptotörvény” vázlatát

-

Don Beyer virginiai kongresszusi képviselő törvényjavaslatot terjesztett elő, hogy megkezdődjön a jelenlegi kriptószabályozás frissítésének „esedékes folyamata”.
Don Beyer képviselő a hét elején törvényjavaslatot terjesztett elő a digitális eszközök szabályozására.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A „Digitális eszközpiaci struktúra és befektető-védelmi törvény” elnevezésű jogszabály célja állítólag a fogyasztók védelme, ugyanakkor a pénzügyi innováció előmozdítása.

„Sajnos a digitális eszközök jelenlegi piaci struktúrája és szabályozási kerete nem egyértelmű és veszélyes a befektetők és a fogyasztók számára. A digitális eszközök tulajdonosai évek óta ki vannak téve a féktelen csalásnak, lopásnak és piaci manipulációnak” – mondta.

Hozzátette, hogy törvényjavaslata elindítaná a jelenlegi szabályozási keret „régóta esedékes folyamatát”, amely „alapvető védelmet” biztosítana a digitális eszközök tulajdonosai és a befektetők számára.

A törvény kibontása

Beyer törvényjavaslata részben a kriptovaluták és az illegális finanszírozás körüli növekvő aggodalmakra reagál.
2021 májusában a Colonial Pipeline, amely az Egyesült Államok keleti részének nagy részét benzinnel látja el, számítógépes rendszerét feltörték, és 4,4 millió dolláros váltságdíjat kellett fizetnie bitcoinban” – mondta Beyer.
Ebből a célból Beyer jogszabálya az összes tranzakció nyomon követhetőségére összpontosít, nem csak a kriptókra.
Azokat a tranzakciókat, amelyeket nem rögzítenek a blokkláncon, egy „regisztrált digitális eszköz-kereskedelmi adattárnak” kell majd jelenteni, hogy „minimalizálják a csalás lehetőségét és elősegítsék az átláthatóságot”.
A törvény azt is előírná az amerikai szabályozó szerveknek, hogy tisztázzák, milyen típusú vállalkozásoknak kell regisztrálniuk magukat pénzszolgáltatóként, és milyeneknek kell regisztrálniuk magukat értékpapír- vagy árutőzsdeként.
Ez azt is tisztázná, hogy milyen pénzmosás elleni követelmények vonatkoznak a digitális eszközágazat egyes vállalataira.

Egyéb követelmények mellett a digitális eszközök és a digitális eszközértékpapírok az árutőzsdei határidős ügyletekkel foglalkozó bizottság (CFTC), illetve a tőzsdefelügyelet (SEC) szabályozási hatáskörébe fognak tartozni.
Azok, akik a kriptó területén fogyasztóvédelmet követelnek, végül talán tényleg kapnak.

Olvastad már? Amerika $28 milliárd dollárt keresne kriptoadó segítségével

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Hogyan kezelte Donald Trump a kriptovalutákat első hivatali ciklusa alatt?

Donald Trump 2016-os elnökválasztási kampánya során nem szerepelt a kriptovalutákról szóló konferenciákon, és a digitális eszközökről sem posztolt pozitív tartalmakat a közösségi médiában. Trump január 20-i...

Ezért száguldozik a Bitcoin 100 ezer dollár felett

Vendégbejegyzés A Bitcoin ($BTC) ismét rallyzik: péntek délután vizsgálva az elmúlt 24 órában 3,41%-kal, míg az elmúlt héten 9,07%-kal növekedett. A befektetők most abban reménykednek, hogy...

Donald Trump lesz az USA 45. elnöke – Ezek a kriptovaluták profitálhatnak leginkább

A Bitcoin ára rövid idő alatt meghaladta a 103.000 dollárt, majd tartósan ezen a szinten maradt, ami az amerikai kormány váltásával kapcsolatos optimizmus hatásának tulajdonítható....

Lehet-e az XYZVerse a következő Ethereum vagy Solana? Az elővásárlások elkeltek, ahogy a befektetők megrohamozzák a piacot

Vendégbejegyzés Az XYZVerse felkeltette a figyelmet, mivel az előértékesített tokenek gyorsan eltűnnek. A befektetők ömlenek ebbe a feltörekvő platformba, ami spekulációkat vált ki arról, hogy a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.