A Telegram ismét elhalasztotta a TON indulását, Mike Novogratz erre úgy reagált, hogy a kriptoközösségnek nincs szüksége a TON-ra, vagy a Gram-ra.
A Telegram ismét elhalasztotta a Telegram Open Network (TON) indulását, miután nem tudták tartani az április 30-aihatáridőt, a kriptoközösség egyes fontos alakjai szerint a Telegramnak nem is kellene új kriptopénzt indítania.
Válts stabilcoinokat a CoinCashnél! Kattints a részletekért!
Michael Novogratz, a Galaxy Digital kriptobank vezérigazgatója és a bitcoin egyik legnagyobb rajongója szkeptikus a Telegram blokklánc- és kriptoprojektjével kapcsolatban. Ezt egy április 30-ai Twitter-üzenetben is kifejtette.
Novogratz 400 millió bitcoinfelhasználót csinálna a Telegram-felhasználókból
Novogratz szerint nincs szükség egy újabb blokklánchálózatra vagy kriptopénzre.
Biztos abban, hogy a bitcoin értéke 2021-re eléri a 20 000 dollárt, szerinte a Telegramnak a bitcoint és egyéb stabilkoinokat kellene használna ahelyett, hogy megalkotja a TON hálózatot és natív tokenjét, a Gramot (GRM).
Azt írta:
„A Telegramnak engedélyeznie kellene a bitcoint és a stabilkoinokat oldalán. Nincs szükségünk egy újabb blokkláncra. Nincs szükségünk egy újabb kriptopénzre. Fantasztikus közösségük van, akiket fogyasztókká kellene alakítaniuk.”
Novogratz nagy bitcointámogató, több projektbe is fektetett már. A Telegram azonban lemaradt, tokeneladásáról, majd a későbbi eladási kört is lekéste.
A Telegram a kriptoközösség egyik legnépszerűbb üzenetküldő szolgáltatása, amely jelentősen népszerűsíthetné a bitcoint és egyéb kriptovalutákat.
Április 24-én a chatszolgáltatás elérte a 400 millió havi felhasználót, amely jelentős előrelépés a 2019-es 300 millió felhasználószámhoz képest. A cég szerint naponta 1,5 millió új felhasználó regisztrál az alkalmazásba.
A Telegram 2017 óta dolgozik kriptoprojektjén
A Telegram korábban úgy döntött, hogy olyan népszerű platformok helyett, mint a bitcoin saját kriptopénzt és blokkláncot indít.
A Telegram TON-hálózat és a Gram token már 2017 óta készül. A Telegram 1,7 milliárd dollárnyi befektetéshez jutott két 2018-ban megrendezett tokeneladása során.
Az üzenetküldő eredetileg 2019 októberére tervezte a TON-hálózat indulását, ez azonban a mai napig nem történt meg.
A Telegram már a tokeneladás lezárása óta jogi vitában áll az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelettel (SEC).
Az SEC szerint ugyanis megszegték az értékapapír-eladásra vonatkozó törvényeket az 1,7 milliárd dolláros tokeneladással.
Ez a jogi vita továbbra is megoldatlan, Pavel Durov a Telegram alapítója és vezérigazgatója viszont 72%-os azonnali, vagy 12 hónapon belüli 110%-os visszafizetést ajánlott fel a befektetőknek.
A TON hálózatának hitelesítői azonban a Telegramtól és a szabályozási kérdésektől függetlenül is el tudnák indítani a hálózatot.
Olvastad már? A bitcoin áttörte az „optimális short” szintet – mit jelent ez pontosan?
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂