Eric Adams, a város polgármestere ismert kriptotámogatónak számít, és most nyilvánosan is felkérte Hochul kormányzót, hogy ne tiltsa be a bitcoin bányászatát.
A tervek szerint az állam két éves moratóriumot vezetne be a proof of work, PoW bányászatra. A törvénytervezet minden bányászfarmot ellehetetlenítene, amely nem 100%-ban megújuló energiát használ.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
New York környezetvédelmi ügynöksége aktívan tanulmányozza a bányászat hatásait a környezetre. Június elején az állam képviselői megszavazták a törvényt, és most a kormányzó, Kathy Gochul jóváhagyása kell az életbe lépéshez.
Adams polgármester viszont arra kérte a kormányzót, hogy ne hagyja jóvá, mivel túl sok gazdasági kárt okozna a városnak és az államnak.
Adams régebben még a fizetése egy részét is bitcoinban kérte, hogy megmutassa a kriptoipar iránti elkötelezettségét.
🚨 SCOOP 🚨 @CrainsNewYork I sat down with @NYCMayor Eric Adams today and learned he’s going to ask @GovKathyHochul to veto the #cryptocurrecy crypto mining bill that places a two year pause on new mining operations. Read it here: https://t.co/X0zjbJWJ8J
— Brian Pascus (@brianpascus) June 13, 2022
Most a bányászok mellé állt, és úgy fogalmazott, hogy nem akar korlátokat állítani eléjük, hiszen a bányászatra fordított befektetéseik nagyon hasznosak az állam gazdasága számára.
„Meg fogom kérni a kormányzót, hogy vétózza meg a törvényt, ne álljon a kriptoipar fejlődésének az útjába.”
A törvény támogatói, köztük az eredeti beadvány elkészítői amiatt aggódnak, hogy a bányászok által használt energiához fosszilis tüzelőanyagokat kell elhasználni, és ez megnehezítené a 2050-re kitűzött 85%-os karboncsökkentési célt.
A támogatók szerint Adams kérése meglepetésként hatott rájuk, és tulajdonképpen mintha azt szeretné, hogy „a város visszatérjen a kriptopénzek kőkorába”. Adams még korábban, februárban negatívan nyilatkozott a bányászatról.
A Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, a CBECI saját adataiból kiderül, hogy New York számít az USA negyedik legnagyobb bányász-régiójának.
Az állam döntése a tiltásról akár dominó-hatást is eredményezhet, A GEM Mining vezetője, John Warren szerint viszont a bányászok egyszerűen átköltöztetik majd a vállalkozásaikat barátságosabb hozzáállású államokba.
A Bitcoin Mining Council felmérése alapján világszerte a bányászati kapacitás több, mint a fele fenntartható energiaforrásból származik.
A bányászok is egyre kevésbé akarnak a fosszilis energiahordozóktól függeni, így támogatják a technológiai innovációkat is.
Adams polgármester szerint New York inkább megfogalmazhatna emissziós határértékeket, és ehhez szükséges határidőket, hogy „tiltás helyett inkább célokat adjanak” a bányászoknak.
Olvastad már? Új kriptoszabályozás készülhet az EU-ban
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!