Nem lesz fizetőeszköz a bitcoinból Oroszországban

-

A jogszabály arra kötelezné a DFA kezelőit, hogy visszatartsák azokat az ügyleteket, amelyek a kriptó monetáris helyettesítő eszközként való felhasználását vonják maga után.
Az elmúlt hónapokban az orosz jogalkotók intézkedéseket készítettek elő a kriptó teljes körű intézményesítésére mint megfelelően adóköteles befektetési eszköz és az oroszországi külkereskedelem lehetséges eszköze.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Most világossá akarják tenni, hogy a közelgő szabályozási fordulat nem tartalmaz majd ablakokat a digitális pénzügyi termékek fizetési módként való elfogadására.
Kedden Anatolij Akszakov, az orosz parlament alsóháza – az Állami Duma – pénzügyi piacok bizottságának vezetője olyan törvényjavaslatot terjesztett be, amely megtiltaná a „digitális pénzügyi eszközök” (DFA) használatát bármilyen áru vagy szolgáltatás kifizetésére.
Mint a kísérőlevélben pontosították:

„A rubel az Orosz Föderáció hivatalos monetáris egysége (pénzneme). A fent említett cikkely tiltja más monetáris egységek vagy pénzhelyettesítő eszközök bevezetését az Orosz Föderáció területén.”

A törvényjavaslat a már meglévő jogszabályokra hivatkozik, amelyek nem tiltják kifejezetten a DFA-k fizetési módként való használatát, bár de facto az ilyen műveletek még mindig nem számítanak legálisnak az országban.
Az új dokumentum hivatalossá tenné ezt a tilalmat, és kötelezné a DFA-tőzsdék vezetőit, hogy visszatartsák az olyan ügyleteket, amelyek a kriptó pénzhelyettesítőként való használatát vonják maguk után.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

A törvényjavaslat bevezette az „elektronikus platform” fogalmát is, amely laza meghatározás szerint olyan pénzügyi platform, befektetési platform vagy információs rendszer, amelyben digitális pénzügyi eszközöket bocsátanak ki.
Az elektronikus platformokat a nemzeti fizetési rendszer alanyaként ismernék el, és kötelesek lennének regisztrálni a központi bank nyilvántartásába.
A DFA-kkal végzett minden fontosabb művelet – kibocsátásuk, forgalomba hozataluk, cseréjük és kereskedelmük – saját nyilvántartást kapna.
A digitális pénzügyi eszközökről szóló hatályos törvény 2021-ben lépett hatályba. A DFA-kra vonatkozó adómódosítások 2022 májusában mentek át első olvasatban az Állami Dumán.
Külön fejlemény, hogy két másik fontos törvényjavaslat folytatja útját a jogalkotási folyamatban – a „Digitális valutáról” szóló törvényjavaslat a kriptopénzekre vonatkozó szabályozási keretet határozná meg általában, míg a „Bányászatról az Orosz Föderációban” szóló törvényjavaslat a bányászokra vonatkozó irányelveket határozná meg.

Olvastad már? Eladtad a Solanádat? Van egy rossz hírünk

Forrás: Cointelegraph

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.