Nem fejleszti tovább a TON-t a Telegram – Pavel Durov levele

-

Az amerikai jogalkotás ellehetetlenítő lépéseire hivatkozva leáll a TON fejlesztése. Az okokról és következményekről a csevegőalkalmazás alapítója írt.

Alább Pavel Durov, a Telegram alapítójának a Telegra.ph blogon május 12-én megjelent cikke olvasható teljes terjedelmében, magyarul.

Mi volt a TON, és miért lett vége

Az elmúlt 2,5 évben a legjobb mérnökeink dolgoztak a következő generációs TON blokkláncplatformon, és azon a kriptopénzen, amelyet Gramnek neveztünk el.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

A TON-t arra terveztük, hogy a Bitcoin és Ethereum által már kitaposott ösvény mentén ossza meg a decentralizáltság alapelveit, hozzájuk képest mégis előrébb járjon a gyorsaságban és skálázhatóságban.
Nagyon büszkék voltunk az eredményeinkre – a technológia, amelyet létrehoztunk, lehetővé tette az értékek és ötletek nyílt, szabad és decentralizált módon történő kicserélését.
A Telegrammal való integráció révén a TON-nak megvolt a potenciálja arra, hogy forradalmasítsa azokat az eljárásokat, amelyek mentén az emberek tárolják és továbbítják a vagyonukat és az információkat.
Az amerikai bíróság sajnos megakadályozta a TON-t abban, hogy megjelenhessen. Hogyan? Képzeld el, hogy különféle emberek összerakják a pénzüket, hogy építsenek egy aranybányát – és hogy később a kibányászott aranyat megoszthassák.
Aztán jön egy bíró és azt mondja az építőknek: „Sok ember fektetett az aranybányába, mert profitot szerettek volna. Az aranyat pedig nem akarták megtartani, el szerették volna adni más embereknek. Éppen ezért nem kaptok engedélyt arra, hogy az aranyat másoknak eladhassátok.”

Ha mindebben semmi értelmet nem látsz, nem vagy egyedül – mindenesetre pontosan ez történt a TON-nal (a bányával), a befektetőivel és a Grammel (az arannyal).
Egy bíró ilyen okfejtés mentén rendelte el, hogy az emberek nem vásárolhatnak vagy adhatnak el úgy Grammet, mint ahogyan bitcoint vesznek vagy adnak el.

Talán még ennél is paradoxabb az, hogy az amerikai bíróság kijelentette, miszerint a Gram nemcsak az Egyesült Államokban, de az egész világon sem kerülhet forgalmazásra.

Miért? Mert – mint mondták – egy amerikai állampolgár esetleg megtalálhatná a módját annak, hogy hozzáférjen a TON platformjához annak elindulása után.
Ahhoz tehát, hogy mindezt megakadályozzák, a Gram forgalmazását az egész világon betiltották – még akkor is, ha valamilyen más országban ezen a bolygón tökéletesen megfelelne.
Ez a bírósági határozat azt sejteti, hogy más országok nem rendelkeznek elegendő szuverenitással ahhoz, hogy eldöntsék, mi a jó, és a mi a rossz állampolgáraik számára.
Ha az Egyesült Államok hirtelen úgy döntene, hogy betiltja a kávét és a keresett kávéboltokat Olaszországban, mert néhány amerikai esetleg besétálhatna – kétlem, hogy bárki is beleegyezne.
És mégis, mindezek ellenére, meghoztuk azt a nehéz döntést, hogy a TON-t leállítjuk.
Az amerikai bírónak egy dologban igaza van: mi, az Egyesült Államok határain kívül élők megszavazhatjuk az elnökeinket és a parlamentjeinket, de továbbra is az Egyesült Államoktól függünk, ha pénzügyekről vagy technológiáról (szerencsére nem kávéról) van szó.
Az Egyesült Államok bármikor felhasználhatja a dollár és a globális pénzügyi rendszerek feletti hatalmát, hogy bármely bankot vagy bankszámlát lekapcsolja bárhol a világon. Felhasználhatja az Apple és a Google feletti hatalmát, hogy eltávolíttassák az App Store-on vagy Google Playen található alkalmazásokat.
Szóval igen, igaz, hogy az országoknak nincs teljes szuverenitása afelett, hogy mit engedélyeznek saját területükön. Sajnos mi – a világ népességének az a 96%-a, akik máshol élünk – függünk azoktól a döntéshozóktól, akiket a populáció Egyesült Államokban élő 4%-a választ meg.

A jövőben mindez megváltozhat. Ma azonban egy ördögi körben létezünk:

nem hozhatsz nagyobb egyensúlyt egy túlcentralizált világba, pontosan azért, mert annyira centralizált.

Mindenesetre megpróbáltuk. Meghagyjuk a következő nemzedék vállalkozóinak és fejlesztőinek, hogy kezükbe vegyék a zászlót, és tanuljanak a mi hibáinkból.
Ezt a posztot azért írom, hogy hivatalosan is bejelentsem, miszerint a Telegram TON-projektben való aktív részvétele lezárult. Előfordulhat – vagy már elő is fordulhatott –, hogy egyes oldalak a nevemet, a Telegram márkáját vagy a „TON” betűszót használják majd fel, hogy így promotálják projektjeiket. Ne tulajdonítsatok nekik bizalmat pénz vagy adatok formájában.
Sem a jelenlegi, sem pedig a múltbéli csapattagjaink nem részesei ezeknek a projekteknek. Bár a TON számára felépített technológián alapuló hálózatok megjelenhetnek, azokkal mi semmilyen partnerkapcsolatban nem leszünk, és valószínűtlen, hogy bármikor is bármilyen módon támogatni fogjuk őket.
Legyetek tehát óvatosak, és ne hagyjátok, hogy bárki is félrevezessen titeket.
A bejegyzés összegzéseként szeretnék sok sikert kívánni mindazoknak, akik a decentralizációra és a világban létrehozandó egyensúlyra és egyenlőségre törekednek.
Helyes csatát vívtok. Ez a harc a jövő nemzedékének egyik legfontosabbika lehet. Reméljük, hogy sikerrel jártok majd ott, ahol mi elbuktunk.

Levél vége.

Olvastad már? Végre itt van: a bitcoin átesett harmadik feleződésén

Forrás: Telegra.ph
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.