Egy New York-i szabályozóhatóság arra utasította a Paxost, hogy állítsa le a BUSD, a piaci tőkeérték alapján harmadik legnagyobb stabilcoin kibocsátását.
A New York-i Pénzügyi Szolgáltatások Minisztériuma (NYDFS) a jelentések szerint arra utasította a Paxos Trust blokklánccéget, hogy állítsa le a dollárhoz kötött Binance USD stabilcoin kibocsátását.
A New York-i szabályozó hatóság intézkedése nem sokkal azután történt, hogy az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) kiadott egy wells notice-t a Paxosnak – ez egy olyan levél, amelyet a szabályozó arra használ, hogy a vállalatokat tájékoztassa a tervezett végrehajtási intézkedésekről.
Az értesítésben azt állították, hogy a Binance USD nem regisztrált értékpapír.
A NYDFS állítólag arra kérte a Paxost, hogy ne hozzon létre több BUSD tokent.
A Binance közleménye szerint a Paxos továbbra is kezelni fogja a termék visszaváltásait.
A harmadik legnagyobb stabilcoinra vonatkozó legújabb szabályozói intézkedés a kriptopiac körüli növekvő ellenőrzés nyomán történt.
Az SEC csak a múlt héten jelentette ki, hogy a kripto staking szolgáltatásai sértik az értékpapírtörvényt, ami arra kényszerítette a Krakent, hogy teljesen lezárja a stake-kínálatát.
A Coinbase ezzel szemben felveszi a harcot, azt állítva, hogy a stake-elhető termékei nem értékpapírok.
A kriptopiacon régóta folyik az értékpapírvita, és azóta van a figyelem középpontjában, amióta az SEC pert indított a Ripple, az XRP token mögött álló kibocsátó ellen. Az ügy még nem zárult le.
Általánosságban elmondható, hogy ha egy vállalkozásba pénzt fektetnek be azzal a várakozással, hogy a befektetőn kívül valaki másnak az erőfeszítései révén nyereséget érnek el, akkor az értékpapírnak minősül.
A stabilcoin ellen felhozott biztonsági vádak azonban komoly kihívást jelenthetnek a kriptoipar számára, mivel a stabilcoinok népszerű belépőpotnak számítanak a kriptóba először belekóstoló felhasználók számára.
A Cointelegraph jogi szakértőkhöz fordult, hogy megértse, hogyan minősülhetnek a stablecoinok értékpapírnak.
Az egyik ügyvéd azt mondta, hogy bár a stablecoinnak stabilnak kell lennie, a vevők esetleg számos arbitrázs-, fedezeti és stake-lekötési lehetőségből profitálhatnak.
Különböző blokkláncügyvédek azt mondták a Cointelegraph-nak, hogy bár a válasz nem egyértelmű, de van rá esély, ha a stablecoint pénzkereseti céllal hozták létre, vagy ha egy értékpapír származékáról van szó.
Olvastad már? Bajban lehet a Binance Coin (BNB)?
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!