A bitcoin ebben a hónapban mérsékelt volatilitást mutatott. Az árfolyam február 3. óta 98.000 és 95.000 dollár között mozog.
A kriptoeszköz a magasabb idősíkon csökkenő háromszöget formál. A piacok valószínűleg egy újabb, 95.000 dollár alatti visszaesésre készülnek.
A bitcoin tőzsdék közötti áramlása negatív irányba fordult
Maartunn onchain elemző szerint a bitcoin tőzsdék közötti áramlása negatív lett. Ez arra utal, hogy a befektetők kockázatvállalási hajlandósága csökkenhet.
Az inter-exchange flow pulse (IFP) indikátor a BTC áramlását méri a spot és a derivatív piacok között.
A múltbeli adatok alapján több BTC áramlik a spot piacról a derivatíva piacokra, amikor a piac emelkedő trendben van, és a kereskedők magabiztosak a long pozíciókban.
Hasonlóképpen, amikor az árak gyengülni kezdenek és medvés trend alakul ki, a BTC kiáramlik a határidős piacokról, és a spot tőzsdékre kerül, mivel a befektetők egy visszaesésre készülnek.
Hasonló hullámhosszon mozogva Axel Adler Jr, a bitcoinelemző rámutatott, hogy a bitcoin határidős piacán a likvidált long pozíciók összege kétéves csúcsot ért el.
Az elemző szerint legutóbb 2022 januárjában érte el a long likvidáció dominanciája a 25%-ot.
Ez akkor akaratlanul is egy medvepiac kezdetét jelezte, mivel a BTC csúcsa néhány hónappal korábban, 2021 novemberében volt.
Azonban a bikák számára a helyzet még nem volt teljesen kezelhetetlen – tette hozzá Adler.
Jelenleg a piac megfelelően reagál erre a nyomásra, ami erős keresletet jelez a korrekciók során.
A vevők aktívan „bevásárolnak az esésekbe”, így korlátozzák a bitcoin visszaesésének mértékét.
Fontos bitcoin árfolyamszintek 95.000 dollár alatt
A bitcoin február 3. óta a 98.000–95.000 dolláros sávban mozog. Az elmúlt két hétben ötször tesztelte a 95.000 dolláros támaszt.
A támasz folyamatos tesztelése gyengíti azt, mert a kereskedők egyre kevésbé bíznak abban, hogy továbbra is ki fog tartani.
Emiatt nagy az esély arra, hogy a vezető kriptovaluta először zárjon 95.000 dollár alatt január 13. óta.
Figyelembe véve a fenti feltételt, a bitcoin első fontos szintje az előző két tartomány alsó határa között van: ezek rendre a 91.130 dolláros (február 3-án alakult ki) és a 88.909 dolláros (január 13-án alakult ki) szintek.
A kriptoeszköz valószínűleg ebben a tartományban keresi a likviditást, ha a 95.000 dolláros támasz elesik.
Egy azonnali, erőteljes fordulat ebből a tartományból azt jelezné, hogy friss vételi megbízások teljesülnek 90.000 dollár alatt.
Azonban, ha a vevők továbbra is kivárnak, és az árak 90.000 dollár közelében stabilizálódnak, a BTC tesztelheti a „fair value cap” szintet 81.699 és 85.160 dollár között. Ezt a szintet az első „Trump Pump” raliban alakította ki.
Ez alatt a tartomány alatt a napi CME-rés 77.000-80.000 dollár között marad. Ez a BTC számára a legrosszabb forgatókönyv, ami további 15%-os csökkenést jelent a jelenlegi árhoz képest.
Olvastad már? A kamatpolitika és politikai állásfoglalások hatása a Bitcoinra és a kriptopiacra
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.