Két nagy brazil kereskedelmi bank, az Itaú és a Banco Bradesco is elutasította azt a megállapodást, amely megakadályozná őket brazil kriptováltó számlák zárolásában.
A Criptonotícias hírportál szerint a Banco Bradesco, Brazília egyik legnagyobb kereskedelmi bankja volt az első, aki megtagadta annak a megállapodásnak a betartását, amely megakadályozta a pénzügyi intézményeket abban, hogy töröljék a helyi kriptopénzváltók bankszámláit.
A brazil Gazdasági Védelmi Tanács (CADE) 2019. decemberi döntése értelmében a helyi kriptopénzváltók nem rendelkezhetnek bank által vezetett számlákkal.
A pénzügyi intézetek azzal érveltek, hogy nincsenek szigorú ügyfél-azonosítási eljárások a váltók körében. Ez azt jelenti, hogy a pénzmosás veszélyének teszik ki a gazdaságot.
Döntésében a CADE az alábbit írta:
A bankok döntése, miszerint zárolják a számlákat és megtagadják a számlanyitást [a kriptopénzváltók számára], észszerű.
A CADE azért kötelezhette a bankokat a helyi kiptopénzváltók számláinak zárolására, mivel semmiféle bizonyíték nincs arra, hogy a lépés ütközne a monopóliumellenes szabályokkal.
A rendeletre válaszul a Brazil Kriptopénz és Blokklánc Szövetség (ABCB) fellebbezést nyújtott be, amelyben 14 érvvel tiltakoznak a döntés ellen.
Ezek között szerepel a „bizonytalanság”, „mulasztás” és az „ellentmondások”.
A Banco Bradesco megismételte, hogy a kriptopénzek felvetik a pénzmosás kockázatát. Éppen ezért az ABCB minden olyan kérelmét visszautasítja, amely a kriptovaluta-váltókat illető számlanyitási és -vezetési ügyleteket illeti.
A Banco Itaúval, egy másik jelentős brazil bankkal karöltve úgy döntöttek, megtámadják a fellebbezést.
Több brazil kriptováltó már egy éve küzd a kereskedelmi bankokkal, ez a harc pedig nem fog belátható időn belül megszűnni.
A bankok brazil emberekhez való hozzáállása ennek ellenére igencsak kriptobarátnak tűnik: Ceará állam fővárosában, Fortalezában például tömegközlekedési jegyeket is vehetünk BTC-ért.
A brazil jegybank a Nemzetközi Valutaalap (IMF) iránymutatásai szerint jár el, a bitcoinhoz hasonló kriptopénzeket ennek értelmében hivatalosan is pénzügyi eszközként ismerték el.
Olvastad már? A Monero 30%-ot emelkedett a múlt héten, összeszedtük az okokat
Forrás: cryptoglobe.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂