A kriptopénzek szárnyaló értéke az elmúlt pár évben természetesen felkeltette a régió befektetőinek figyelmét, akik a javaik gyors növelésének lehetőségeit keresik.
Általánosságban úgy tekintenek a kriptóra, mint egy befektetési lehetőségre, amely valódi esélyekkel rendelkezik, hogy erőteljes hátteret és szép profitot érjen el.
Mindazonáltal a régió kormányai számára ez a kriptó-ügy – vagy kriptó-probléma, attól függően kit kérdezel – nem egyszerű szituáció, amely sokszor a kriptopénzekkel szemben tanúsított zavaros hozzáállásban és megközelítésben nyilvánul meg.
Négy indok, amelyek miatt Ázsia népe hajlandóságot mutat, hogy beszálljon a kriptó-játékba, és ezek bizony nem csak gazdasági, hanem sokszor történelmi, politikai illetve kulturális vonatkozások:
1. Szerencsejáték-kultúra
A kriptopénzekkel járó rizikó a megfelelő húrokat pengeti Kelet-Ázsiában.
A távol-keleti kultúrákban, ide értve Kína mellett Japánt, Koreát és Vietnamot, a történelmük során mindent áthatott az a hozzáállás, hogy a nagy nyereséghez fájdalmasan nagy kockázatot kell vállalni.
Annak ellenére, hogy a japánokat kifejezetten kockázatkerülő társadalomként ismerjük, ez leginkább csak fizikai illetve szociális téren nyilvánul meg.
Az ország földrajzi elhelyezkedését figyelembe véve ez nem meglepő, hiszen egy vulkanikusan aktív területen fekszik, ahol mindennapos veszélyforrásnak számítanak a földrengések, földcsuszamlások és a cunamik.
Mindenesetre, ha az egyenletbe bekerül a pénz is, az már egy egészen más történet.
Ez az oka annak is, hogy a pachinko nevű, félkarú rabló jellegű játék olyan népszerű náluk, illetve, hogy az autonóm kínai tartomány,
Makaó az egyik legnagyobb szerencsejátékos központ a világon. Vietnámban a helyi állampolgárok nem léphetnek be a kaszinókba, ehhez külföldi útlevélre van szükség, és ugyanez a tiltás létezik Kínában is.
Szóval sok távol-keleti esetében ez a rizikótűrés, és a szerencsejátékok kedvelése ahhoz vezet, hogy valós igény jelentkezik a kriptók iránt, főleg, hogy ez egy nehezen szabályozható terület a kormányok számára.
2. Korlátozott befektetési lehetőségek
A régió gazdaságának nagyfokú szervezettsége, és sokszor monopolisztikus beállítottsága miatt jó személyes kapcsolati rendszer nélkül a helyi lakosság csupán korlátozott mértékben tudja befektetni a vagyoni eszközeit.
A kriptopénzek segítségével viszont beléphetnek az országhatáraikon túl működő piacokra, laza kormányzati szabályozások közé.
Minden bizonytalanságuk mellett, a kriptopénzek alternatívát ajánlanak a sokszor manipulált, korrumpált, és a kormányzat által befolyásolt hagyományos eszközök helyett.
3. Bányászat
Miért is annyira vonzó a kriptopénz-bányászat az olyan helyeken, mint Kína vagy Vietnám?
Az elektromos áram olcsó, az átlagos bevétel pedig alacsony. A fejlett országokban a kriptóbányászat drága, így a bányászok sokszor harmadik világ-beli országokba települnek, hogy ki tudják használni az olcsó áram előnyeit.
Ez ahhoz vezet, hogy a kínai kriptósok nagy megtérülést érhetnek el, főleg, miután új és még hatékonyabb módszereket dolgoztak ki – és bányászgépeket terveztek – a bányászok számára.
Így, mivel a kormányzat számára nincs lehetőség az ilyen fajta tevékenység szabályozására, a kriptobányászat virágzik a régióban.
4. Kormányzati csiki-csuki
A kínai kormány egyedi, se veled, se nélküled kapcsolatban áll a kriptókkal, és ez a hozzáállás figyelhető meg a térség több másik országában is, Dél-Koreában, Japánban és Vietnámban… amely egy zavaros, kusza helyzetet teremt.
Egyrészről, több kriptotőzsdét betiltottak. Néhány jel arra utal, hogy a jövőben formálisabb, szabályozott keretek között szeretnék látni a kriptopénzeket.
Ezzel együtt viszont Kína rendelkezik a világon a legtöbb blokklánc-releváns szabadalommal.
A blokklánc-fejlesztések pedig bekerültek a legújabb, szám szerint tizenharmadik kínai 5 éves tervbe, amely az új, innovatív technológiákra helyezi a hangsúlyt, hogy a nemzet lépést tudjon tartani a nemzetközi mezőnnyel.
Olvastad már? Bitcoinvásárlás a MrCoinnal!
Forrás: cryptoiq.co
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂