Számos módon mérhetjük a Bitcoin hálózatának állapotát. A hashráta lehet, amely elsőként eszünkbe juthat, de a napi forgalom is jól tükrözi, hogy milyen sikeres a hálózat.
A bankok és kormányok nem tudják megállítani a bitcoint
A Bitcoin azzal a céllal indult, hogy szembeszálljon a jegybankok és kormányok elnyomó pénzügypolitikáival.
Az emberek vásárlóerejét is a bankárok és politikusok szabják meg. Egy olyan világban, ahol a terrorizmustól való félelem az államok aggodalmaival is egyre növekszik, egyre gyakoribbá válhat a tőke szabályozása is.
Az embereket egyre jobban szabályozzák abban, hogy hogyan és hová küldhetik pénzüket. A kevés rosszakaró mindenki számára változásokat hozott, mindenkit egyre jobban érintenek a pénzmosás elleni és pénzkövetési szabályozások.
Nagyon kevés olyan ország van, ahol az állampolgárok szabadon irányíthatják saját pénzüket, a legtöbb helyen attól függetlenül figyelik a bankszámlákat, hogy gyanúsak-e vagy sem. Az állam irányítja a pénzügyeket, nem az emberek.
Ez egy probléma és évről évre egyre tisztább a válasz. A bitcoin egy olyan decentralizált valuta, amelyet kormányok beleszólása nélkül utalhatunk, peer-to-peer módon.
Még nagyon fiatal ez az iparág, és egyelőre centralizált tőzsdékre hagyatkozik, amelyek korlátozhatják szabadságunkat.
A bitcoin hálózata akkorára nőtt, hogy már naponta 2 milliárd dollárnyi tranzakció történik rajta.
A „Rhytm Trader” névre hallgató iparág-megfigyelő is elismerte a bitcoin valódi erejét.
„Naponta 2 000 000 000 dollárnyi bitcoin mozog a hálózaton, a hét minden napján. Egyetlen bank, kormány vagy harmadik fél sem tudja megerősíteni ezeket a tranzakciókat és még ha akarnák sem tudnák megállítani. Ez a bitcoin igazi ereje.”
https://twitter.com/Rhythmtrader/status/1163411583051194368?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1163411583051194368&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2Fbitcoin-network-grows-with-2-billion-btc-moving-daily%2F
Az erő, amelyre a rendszer képes, csak egyetlen tényező. Igen, a bitcoin valóban megzavarhat több mindent, a kormányok pedig rettegnek ettől.
Az USA és Kína közötti kereskedelmi háború egy kitűnő példa arra, hogy a kormányok meggyengítik saját valutájukat, hogy egymással versenyezzenek.
A Bitcoin értékét nem lehet csökkenteni, hacsak a kereskedők és a tulajdonosok nem kezdik kevesebbnek tartani az értékét. Ennek az ellenkezője történhet egy gazdasági válság során. A ritkaság egy további tényező, amely a genezis blokk óta jelen van a bitcoinban.
Misir Mahmudov, közgazdász ezeket a filozofiai nézeteket mondta erről:
- Az idő = az élet valutája
- Az idő egyik fontos tulajdonság a ritkasága
- Az egyetlen dolog, amel ennek megfelel a Bitcoin
- Ezen érdemes elgondolkodni.
Forrás:
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂