A Heritage Foundation évente kiadja az Index of Economic Freedom című tanulmányát, és az USA ebben a 25. helyre csúszott vissza a szabadság mértéke alapján.
A libertariánus nézeteiről ismert tévés műsorvezető, John Stossel a Twitteren osztotta meg a legújabb videóját a tanulmánnyal kapcsolatban, és elmondta, Amerika már egyáltalán nem a szabadok hazája.
A tanulmány mérései alapján a világ legszabadabb országának Szingapúr számít, az Egyesült Államokban pedig új negatív csúcsot ért el a gazdasági szabadság.
A Heritage Foundation által közölt összegzésben arra jutnak, hogy főleg a politikai változások miatt következett be ez a lecsúszás.
„Az USA rangja ismét csökkent, 2022-höz képest megint egy jelentős visszaesést láthatunk. Az akkori huszadik helyről mostanra visszacsúszott a 25.-re, és ezzel az Index publikálása óta a legalacsonyabb ponton áll. A Biden-kormány elhibázott gazdaságpolitikájának köszönhetően a költségvetési hiány elharapózott, és az USA gazdasága bizonytalanná vált.”
Az első helyen álló Szingapúrt Svájc, Írország, Tajvan és Új-Zéland követi a listán.
Derrick Morgan, a Heritage Foundation tisztviselője Stossel kérdésére elmondta, az adatgyűjtésükkel, és az eredmények megőrzésével fontos dolgot végeznek, hiszen így lehet kutatási céllal összehasonlítani az egyes intézkedéseket.
Látni lehet, hogy hogyan alakul a gazdasági szabadság, és ezzel párhuzamosan az egyes országok sorsa.
„Felmerül a kérdés, hogy a gazdasági szabadság idővel elvezet-e a nagyobb általános szabadsághoz? Jobb, egészségesebb, tisztább lesz-e a környezet? A válasz az, hogy igen. A Heritage Foundation adatai alapján Észak-Korea, Kuba, Venezuela, Szudán és Zimbabwe számít a gazdaságilag legkevésbé szabad országnak.”
Az USA idén a 25. helyre csúszott, az idei év pedig a kriptoipar ellen hozott kényszerítő intézkedésekről szól, nem pedig a használható szabályok kialakításáról.
Az ilyen típusú szabályozói, hatósági hozzáállásnak megvan az az esélye, hogy elüldözik a kriptoipari vállalkozásokat az Államokból, és velük együtt az innovációt is.
A Heritage Foundation elnöke, Dr. Kevin Roberts szerint ráadásul az ország nincs egyedül, a világ számos pontján szakítottak az alapvető közgazdasági törvényszerűségekkel a politikusok.
„Amerika és a világ egyaránt keresztúthoz ért. Túl sok országban döntöttek úgy, hogy figyelmen kívül hagyják az alapvető gazdasági törvényszerűségeket, és ennek a következményeit a lakosságnak kell viselnie.”
Magyarország a mezőny 54. helyét foglalja el, a következtetéseket és vélemeényt természetesen mindenki szabad akarta szerint, kinyilváníthatja.
Olvastad már? Örökre megváltozhat, hogyan rajongunk a sztárokért
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!