A KPMG, a világ egyik legnagyobb jogi cége nemrégiben adott ki egy publikációt, amelyben a bitcoin-bányászat helyzetét is körüljárták.
Ahogyan az elemzők is rávilágítanak az ismert tényre, a bányászok a lehető legolcsóbb energiát keresik, ezek pedig a megújulók, a nap-, a szél-, és a vízenergia, így a világ félreeső helyeire is új technológiákat szállíthatnak, ha odaköltöztetik a létesítményeiket.
A bányászathoz felhasznált számítási kapacitás rugalmasan növelhető vagy csökkenthető, így a nagy bányászok ki tudják egyensúlyozni a lakossági áramhálózatokon fellépő csúcsokat vagy lecsökkent igényeket.
Az Uri nevű téli vihar során, még 2021-ben a texasi bányászok képesek voltak arra, hogy a létesítmények visszafogásával nagyjából 1500 megawatt teljesítményt bocsássanak a hálózat, a lakosság rendelkezésére, amelyre szükségük volt a mínusz 14 fokot is elérő hidegben.”
A jelentésben arra is kitérnek, hogy már most számtalan esetben megoldott, hogy a bányászat során keletkező hőt fűtésre használják fel lakóépületek, irodák, vagy éppen üvegházak esetében, amelyeket mindenképpen fűteni kell.
Így a keletkezett hő nem vész kárba, és a fűtéshez nincs szükség arra, hogy további energiát nyerjenek, esetleg környezetszennyező módon.
A KPMG külön kitér arra is, hogy már létezik a technológia, például a Crusoe Energy kezelésében, amely moduláris elrendezésben telepít le bányászlétesítményeket a gáz- és olajmezőkre, hogy a kényszerűen kiengedett földgázt ne a légkörbe bocsássák ki, hanem bányagépeket működtessenek azokkal.
Más startupok a hulladéklerakókban keletkező biogázt gyűjtik be és konvertálják elektromos árammá, így gátolva meg, hogy a metán a légkörbe jusson.
A KPMG becslései szerint az USA és Kanada területén működő olajmezők önmagukban elegendőek lennének ahhoz, hogy a kieresztett gáz begyűjtésével a teljes Bitcoin hálózatot működtetni lehessen.
A hulladéklerakók esetében pedig a jelenlegi adatok szerint az USA metán-kibocsátásának a 14%-a ilyen helyről származik, így ennek a feladatnak a megoldása jelentős mértékben csökkentené a világgazdaság szénlábnyomát.
Az elemzők javaslata alapján a bányászoknak sokkal szorosabban kellene együttműködni az energiaszolgáltatókkal, az infrastruktúra fenntartóival, valamint az olajtermelő vállalkozásokkal és a hulladéklerakók üzemeltetőivel.
Az erőfeszítések eredményeképpen a bányászati szektor egyszerűbben tudja tisztábbá tenni a működését, és új technológiákat bevezetni.
A bitcoin bányászata már többször vezetett nagy vitákhoz a környezetvédelmi aggályok miatt, de ahogyan a KPMG is kiemeli, a létesítmények gondos üzemeltetésével és a lakossági áramhálózat kiegyenlítésével a bányászok egyensúlyozni tudják a környezetterhelésüket.
Ahogyan az elemzők megfogalmazzák, a bányászok nagy szerepet játszhatnak a szénsemlegesség elérésében, a vállalkozásoknak viszont ehhez nem elég csak elköteleződni, de aktívan felelősséget is kell vállalniuk magukért.
A felhasznált energia forrásának a nyilvánosságra hozásával, a fenntarthatósági stratégiák alkalmazásával a szektor tovább öregbítheti a hírnevét, és biztosíthatják, hogy a bányászati ökoszisztéma is célul tűzte ki a szénlábnyom csökkentését.
Olvastad már? Az eToro jogi ostrom alatt Ausztráliában
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.