A kutatók azzal érvelnek, hogy „nem minden Bitcoin-bányászat egyenlő” az egyes országokban, ami azt sugallja, hogy az egyes nemzetek tiltása globális szinten több kárt okozhat, mint hasznot.
A környezetbarátabb országok kormányai, amelyek a bitcoinbányászat betiltását fontolgatják, a kutatók szerint nagyobb kárt okozhatnak a világgazdaságnak.
„A jó szándékú politikák nem szándékos következményekhez vezethetnek, nevezetesen a bányászati tevékenységek átirányításához a magasabb szén-dioxid-intenzitású régiókba” – vélekedtek az Exponential Science kutatói a egy nem régi jelentésükben.
A kutatók kifejtették továbbá, hogy a bitcoinbányászat betiltása „az alacsony kibocsátású országokban a globális szén-dioxid-kibocsátás nettó növekedését eredményezheti, ami egyfajta súlyosbított szénszivárgás”.
A bitcoinbányászat tilalma több kárt okozhatnak, mint hasznot
Jelezték, hogy ha a környezetbarátibb energiaforrásokat használó országok betiltják a bitcoinbányászatot, a tevékenység a kevésbé környezetbarát országokba költözhet, ami a globális gazdaság szén-dioxid-kibocsátásának növekedését eredményezheti.
„Nem minden Bitcoin-bányászat egyenlő, mivel az országok különböző környezeti hatású energiaforrásokat használnak” – ismételték meg, megjegyezve a jelentős lehetséges következményeket, ha Kanada – egy nukleáris és vízenergiát széles körben használó ország – betiltaná a bányászatot.
Április 24-én a Cointelegraph arról számolt be hogy a kanadai Manitoba tartomány meghosszabbította a moratóriumot a kormány tulajdonában lévő Manitoba Hydro ügynökséghez benyújtott, kriptovaluta-műveletekhez szükséges elektromos szolgáltatásra vonatkozó új kérelmekre.
A manitobai szünet meghosszabbítása „az olyan elektromos szolgáltatás iránti kérelmekre vonatkozik, amelyek nem vezettek az infrastruktúra kiépítésére vonatkozó megállapodás végrehajtásához”.
Eközben november 1-jén az orosz elnök, Vlagyimir Putyin aláírta azokat a törvényeket, amelyek szabályozási keretet biztosítanak az oroszországi kriptobányászati műveletek számára.
Bár a jogszabály meghatározza a kriptobányászat kulcsfontosságú jogi fogalmait, az iparági szakértők figyelmeztetnek, hogy Oroszország nem „legalizálta” teljes mértékben a kriptobányászatot.
Ehelyett úgy látják, hogy az intézkedések egy olyan keretet jelentenek, amely új ellenőrzéseket és korlátozásokat hoz létre az ágazat számára.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Figyelmeztette a SEC az Immutable Web3-vállalatot
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.