Ha jó híreket vársz a Tesláról, lehet, hogy csalódni fogsz. 2025-ben a cég működése inkább hasonlít egy kiszámíthatatlan szappanoperára, mint egy stabil technológiai óriásra.
Csavar csavart követ, és Elon Musk mindig hoz valami váratlant.
Gyenge számok, nagy csalódás
A Tesla idei első negyedéves bevétele 19,3 milliárd dollár lett, ez pedig 9%-kal kevesebb, mint tavaly ilyenkor.
A befektetők 21 milliárdot reméltek, így a valóság jócskán elmaradt az elvárásoktól.
A nettó nyereség még kiábrándítóbb, 409 millió dollár, ami 80%-os visszaesést jelent az előző negyedévhez képest. Ez már nem is lejtő, hanem szabadesés.
A gyártás és a kiszállítás is megzuhant. Az egyik fő ok a Model Y gyártósorainak frissítése, de az elektromosautó-piac általános gyengélkedése is rátesz egy lapáttal. A Tesla részvényárfolyama eddig több, mint 40%-ot esett idén.
Q1 2025 Shareholder Update → https://t.co/sXBSeLibSL
Highlights
– Changed over production lines of the world's best-selling vehicle across 4 factories simultaneously – an industry first– It's also outpacing all past ramps (LFG)
– Model 3, Y & Cybertruck now drive… pic.twitter.com/xqO95tSHyd
— Tesla (@Tesla) April 22, 2025
Ennek ellenére Musk friss bejelentése után az árfolyam 5%-ot pattant vissza a tőzsdezárás utáni kereskedésben, úgy tűnik, a befektetők már egy ígéretnek is örülnek.
A Bitcoinhoz továbbra is ragaszkodnak
A nehézségek közepette egy dologhoz viszont kitartóan ragaszkodik a Tesla, a Bitcoinhoz. Az első negyedévben egyetlen satoshit sem adtak el.
A cég kriptotartaléka 11.509 Bitcoinból áll, ami a negyedév végén 951 millió dollárt ért, igaz, ez is a Bitcoin árfolyamesésének tudható be.
Azóta viszont az árfolyam ismét 1 milliárd dollár fölé emelkedett. A Tesla továbbra is erős kezekkel őrzi a digitális aranyát, még ha minden más kezd is kicsúszni a markából.
Kevesebb politika, több Tesla
Elon Musk nem csak a Tesla élén áll, hanem politikai botrányok középpontjában is.
Ő vezeti ugyanis az amerikai kormányzati hatékonyság javítására létrehozott hivatalos szervet, ironikus módon a rövidítése DOGE, akárcsak a Dogecoiné.
A szerep azonban több fejfájást okozott neki, mint amennyi hasznot hozott, tüntetések, bojkottok, rongálások kísérték a munkáját.
Most viszont bejelentette, hogy hamarosan visszavesz a DOGE-projektben vállalt szerepéből.
„Valószínűleg már májustól kezdve sokkal kevesebb időt töltök a DOGE-on, és jóval többet foglalkozom majd a Teslával.”
Vagyis kevesebb állami spórolás, több autógyártás, legalábbis a tervek szerint. És hogy van-e ebben valami pozitívum? Ha nagyon akarjuk, találhatunk.
A Tesla energiaüzletága például 67%-kal növelte bevételét tavalyhoz képest.
Az autógyártás viszont továbbra is nehézségekkel küzd, egyre erősebb a kínai konkurencia, a modellpaletta kezd elavulni, és Musk politikai szerepvállalása sem tesz jót a márka megítélésének.
Olvastad már? A nagy intézmények vásárlásai miatt alig van bitcoin a piacon
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.