Munkacsoportot alapít a G7 a Facebook kriptopénze miatt

A Facebook Libra kriptopénzének kérdéses szabályozása miatt Franciaország munkacsoportot alapítana a G7-tagországokkal, hogy megvizsgálják az esetleg felmerülő problémákat.
A Reuters pénteken írta meg, hogy Francois Villeroy de Galhau, a francia jegybank kormányzója Benoit Coeuret , az Európai Központi Bank igazgatósági tagját állítani a kriptomunkacsoport élére. A tanács célja, hogy megvizsgálja a kriptopénzek szabályozását a pénzmosás és egyéb illegális tevékenységek megelőzésére.

A lépéshez valószínűleg az vezetett, hogy Bruno Le Maire, Franciaország pénzügyminisztere kedden kifejezte aggodalmát azzal kapcsolatban, hogy a Libra leválthatja a hagyományos valutákat. Éppen ezért a G7-országok központi bankjainak meg kell vizsgálniuk a Facebook projektjét a júliusi ülésük során.

 „Hallani sem szeretnénk róla”, hogy a Libra egy „különálló valuta legyen” – mondta Le Maire. „Ez nem fog és nem is történhet meg.”

Villeroy a mai nap folyamán elmondta, hogy Franciaország „nyitott az innovációkra” de szigorú a szabályozásokkal kapcsolatban.
A Facebook június 18-án osztott meg először részleteket a Libra-projektről. Kiadták a fehér könyvét, megalapítottak egy leányvállalatot, a Calibrát, illetve egy független konzorciumot, a Libra Associationt – ezen keresztül fejlesztenék és szabályoznák a kriptopénzt.
A Libra egy olyan biztosérme lesz, melynek számos kriptopénz szolgál alapjául, kezdetben pedig nemzetközi tranzakciókra lehet majd használni. Végső soron egy hatalmas pénzügyi szolgáltatást terveznek.

Villeroy szerint még a stabilkoinok definícióját is tisztázni kell a törvényhozók számára.
Leleplezése óta egyéb törvényhozók, például az USA-ban és az Egyesült Királyságban is szót emeltek a Libra lehetséges szabályozási problémáiról.
Az Amerikai Egyesült Államok bankügyekért felelős bizottsága július 16-án tart meghallgatást  a Libráról.
Markus Ferber, az Európai Parlament német képviselője is alapos vizsgálatot kért. Szerinte a cégeknek „nem szabad megengedni, hogy egy szabályozási nirvánában működjenek, ha virtuális valutákról van szó.”
A G7 egy olyan csoport, amelybe az IMF besorolása szerinti gazdaságilag legfejlettebb országok tartoznak.

Olvastad már? Ártippelős nyereményjáték a Kriptoworldön!

A tagországok: Kanada, Franciaország, Németország, Olaszország, Japán, az Egyesült Királyság és az USA, jelenleg pedig Franciaország áll a vezetőség élén.
Forrás: coindesk.com
Kiemelt kép: World Economic Forum

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Évtizedek óta érlelődik az amerikai gazdaság katasztrófája – állítja Peter Schiff közgazdász

Peter Schiff közgazdász bírálta Donald Trump amerikai elnök elképzelését, miszerint a kamatok csökkentése segíthet az USA-nak az importfüggő gazdaságról a gyártásra való átállásban. Schiff azzal...

Michael Saylor: Az új szabályozói vezetés előnyös lehet a Bitcoinnak

A Bitcoin mostanra erős támogatást kap a politikai szférából és a nagybefektetőktől is. Michael Saylor, a Strategy társalapítója szerint Paul Atkins kinevezése az amerikai szabályozó...

Az IMF szerint lassulni fog az amerikai gazdaság növekedése 2025-ben – kamatcsökkenést sürgetnek

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kamatcsökkentést vár a Fedtől és az EKB-tól – derül ki legfrissebb, 2025. április 22-én közzétett jelentéséből. A dokumentum szerint az Egyesült...

Bizonyíthatóan tisztességes játék? A Fairspin megmutatja, hogyan működik

Vendégbejegyzés A blokklánc-technológia alkalmazása újradefiniálja az online szerencsejátékot: az átláthatóság és a tisztesség új iparági sztenderddé válik. Mivel a piac várhatóan 2025-ben 117,5 milliárd dollárról 2029-re...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.