Egy hét éve alvó MtGox tőzsdéhez köthető bitcoin-tárcából nemrégiben coinokat utaltak ki.
Az elmúlt napokban összesen 10000 BTC, 165 millió dollárnyi kriptopénz lett átküldve tőzsdékre és privát tárcákba a BTC-e tőzsdéhez tartozó bitcoin-címről, amelyen már hét éve nem tapasztaltak mozgást.
A Chainalysis beszámolója szerint ez az utalás 2018 óta a legnagyobb a BTC-e tranzakciói között.
A BTC-e tőzsde, és annak utóda, a WEX még október végén kisebb összegeket küldött egy orosz kriptofizetési szolgáltató tárcáiba, a Webmoney címeire.
Az elemzők szerint ezek teszt-tranzakcióként működtek, és ezekből aztán november elején ismét láthattunk néhányat.
Jelenleg 9950 BTC ismeretlen, vélhetően privát tárcákban van, a fennmaradó coinok pedig két nagy tőzsdéhez kerültek beutalásra, összesen négy címre.
A Cryptoquant elemzőcég alapítója, Ki Young Ju elmondta, a vizsgálataik alapján elmondható, hogy a tárca tartalmának a 0,6%-a kötött ki a tőzsdéken, ahol vélhetően az eladási oldalt fogja majd erősíteni.
Ju egy tweetben azt is megosztotta, hogy a tranzakciós történet alapján ezek a coinok hét éven keresztül várakoztak az adott tárcában.
7-year-old 10,000 $BTC moved today.
No surprise, it's from criminals, like most of the old Bitcoins. It's the BTC-e exchange wallet related to the 2014 Mt. Gox hack.
They sent 65 BTC to @hitbtc a few hours ago, so it's not a gov auction or something.https://t.co/6LnCxFAJfX https://t.co/YdPrvJafxY pic.twitter.com/Sp2higUqbq
— Ki Young Ju (@ki_young_ju) November 24, 2022
65 BTC a HitBTC tőzsdéhez került, így a platform hivatalos értesítést is kapott, hogy a gyanús forrásból érkező kriptopénzt foglalja le, és a kapcsolódó felhasználói fiókot függessze fel.
A MtGox egy japán kriptotőzsde volt, amely egy időben a világ összes bitcoin-tranzakciójának a 70%-át bonyolította.
2014-ben egy hekkertámadás következtében sok ezer BTC tűnt el tőlük, ennek következtében pedig csődbe is ment a tőzsde.
Kapcsolodó MtGox hírek
A BTC-e egy USA-ban működő kriptotőzsdeként működött, a weboldalát viszont letiltották, az eszközeit pedig zárolták a szövetségi hatóságok, mivel 2017-ben gyanúba keveredtek, hogy pénzmosásban segédkeznek, többek között a MtGox tőzsdéről ellopott coinok esetében is.
A Chainalysis számaiból látszik, hogy a leállás pillanatában a BTC-e tőzsde jelentős mennyiségű bitcoint kezelt, és 2018 áprilisában ebből 30000 coint egyelőre ismeretlen címekre küldött ki.
A tőzsde alapítói próbáltak névtelenek maradni, de a hatóságok azonosították Alexander Vinniket, aki a gyanú szerint az üzemeltető volt, és aki emiatt jogi tárgyalásokon töltötte az elmúlt öt évet.
A WizSecurity egyik 2017-es jelenéséből kiderül, hogy a BTC-e tőzsde, és Vinnik vélhetően közvetlen kapcsolatba hozhatók a MtGox tőzsde meghekkelésével, a felhasználói pénzek ellopásával, és ők a felelősek a tőzsde kereskedésének a felfüggesztésével, és a későbbi csődjével.
Olvastad már? Az Ethereum ára mozgásban van
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!