Az ötödik legnagyobb bitcoin-cím 2019 óta semmilyen tranzakciót nem hajtott végre, most viszont úgy tűnik, a tulajdonosa változtatna ezen.
Az elemzők körében csak 37X névre hallgató bálna 6 milliárd dollárnyi bitcoint mozgatott meg, három új címre küldve azt.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az Arkham Intelligence elemzői osztották meg a közösségi médiában, hogy a címen található 94.500 bitcoint szinte maradéktalanul új címekre utalta a tulajdonosa március 23-án, és ez eredeti címen mindössze 1,4 bitcoin maradt.
„5,03 milliárd dollárnyi bitcoint küldött el egy címre a tulajdonos, majd 561, illetve 488 millió dollárnyit kettő másikra. Ez utóbbi azóta már tovább is küldte a kapott mennyiséget.”
Ekkora utalás már felkelti az elemzők és a közösség figyelmét, mivel az utóbbi időben tagadhatatlanul megnövekedett az intézményi szereplők érdeklődése a bitcoin iránt, és áprilisban a felezés is jön, amely után jelentősen kevesebb friss bitcoin kerül majd a piacra.
Sokak meglepetésére a bitcoin árfolyama új rekordot állított be, jóval a felezés előtt, márpedig ilyen még eddig nem történt, és az az elterjedt nézet, hogy nem tudjuk megbecsülni, hogyan fog innen alakulni az ár.
Alig két nappal a 70 ezer dolláros szint újbóli elérése előtt pedig az egyik legnagyobb bálna újra-aktiválta magát, és sok milliárd dollárnyi bitcoint mozgatott meg.
A befektetők körében egyre terjed a trend, hogy kivonják a bitcoinjukat a tőzsdékről, ennek köszönhetően pedig a platformok készlete is rekordalacsony szintre csökkent.
Március közepére a Coinbase tárcáiban már csak 345 ezer bitcoint tartottak a felhasználók, ez pedig utoljára kilenc éve állt ezen a szinten.
Az előző 24 órás periódusban a bitcoin árfolyama több, mint 6%-ot emelkedett, és ismét elérte a 71 ezer dolláros szintet, és az általános nézet az, hogy ebben a közelgő felezés, és az ETF iránti érdeklődés is szerepet játszik.
„Az olyan tradícionális befektetési cégek, mint a Blackrock vagy a Fidelity közreműködése a bitcoin ETF piacán azzal az előnnyel jár, hogy az eszközosztály immár tagadhatatlanul legitim. Most már közel sem számít annyira rizikósnak a befektetők számára, és így már nem annyira kell hezitálni, hogy valaki be merjen-e lépni a kriptopiacra vagy sem.”
A Dune Analytics számaiból kiderül, hogy a januári indulás óta a spot piaci bitcoin ETF-ek közel 58,3 milliárd dollárnyi bitcoint vásároltak fel, amely a teljes bitcoin készlet 4,17%-át képviseli.
Olvastad már? A Tether fokozza AI játékát
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.