Az on-chain adatok szerint az Ethereum tőzsdei tartaléka nemrég alacsony szintre süllyedt. Ez hatással lehet az ETH árfolyamára.
Ahogy egy elemző egy CryptoQuant Quicktake-bejegyzésbenc kifejtette, az Ethereum tőzsdei tartaléka nemrég 2016 óta a legalacsonyabb szintre csökkent.
Az „Exchange Reserve” egy olyan blokklánc-mutató, amely nyomon követi az összes centralizált tőzsdéhez tartozó pénztárcában lévő ETH mennyiségét.
Amikor ennek a mutatónak az értéke növekszik, az azt jelenti, hogy a befektetők bizonyos mennyiségű tokent helyeznek el ezeken a platformokon. Mivel a tulajdonosok tőzsdére utalásának fő oka az eladás, ez a tendencia negatív hatással lehet az ETH árára.
Másrészt, ha a mutató csökkenést jelez, az azt sugallja, hogy a tőzsdei kiáramlások meghaladják a beáramlásokat.
Ez arra utalhat, hogy a befektetők felhalmoznak, ami természetesen pozitív jel lehet az eszköz számára.
Az alábbi diagram az Ethereum tőzsdei tartalékának alakulását mutatja az elmúlt évtizedben.
Ahogy a fenti grafikonon látható, az Ethereum tőzsdei tartaléka 2021-ben csökkenni kezdett. Ez a folyamat a 2022-es medvepiac alatt felgyorsult. Az új ciklusban a csökkenés folytatódott, bár lassabb ütemben, mint korábban.
Ennek ellenére az a tény, hogy az érmék továbbra is elhagyják a tőzsdéket, pozitív jel lehet. Ez azt jelenti, hogy a befektetők inkább önállóan kezelt tárcákban tartják őket.
A hosszú távra tervező tulajdonosok gyakran választják az önálló tárolást, mert ez biztonságosabb megoldás.
Mostanában a visszaesés teljesen megállt, miután a mutató elérte a 2016 óta nem látott mélypontot. Ez arra utal, hogy az ágazat egyensúlyi állapotba kerülhetett.
Az ETH árfolyama mostanában gyengélkedik, de a lapos trend azt mutatja, hogy a befektetők még nem estek pánikba és nem kezdtek nettó eladásba.
Lehetséges, hogy a csökkenő trend szünete csak átmeneti eltérés az Exchange Reserve esetében. Egyelőre azonban úgy tűnik, hogy a be- és kiáramlások kiegyenlítik egymást.
Miközben az Ethereum tőzsdei tartaléka nem változott mostanában, a bitcoin esetében ez nem így van.
Egy másik elemző erre mutatott rá a saját Quicktake-bejegyzésben.
A diagramon jól látható, hogy a bitcoin tőzsdei be- és kiáramlási aránya 1 alatt van. Ez azt jelenti, hogy ezekről a platformokról mostanában nettó BTC kiáramlás tapasztalható.
Olvastad már? Nehéz ellenállásnak bizonyult a 100.000 dollár a bitcoin számára – merre mehet tovább az árfolyam?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.