Izgalmas hét elé nézünk a kriptopiacon, hiszen az Egyesült Államokból fontos gazdasági adatok érkeznek, amelyek jelentős hatással lehetnek a piacokra.
Több kulcsfontosságú inflációs jelentés is megjelenik, amelyekből talán következtethetünk a Federal Reserve kamatdöntéseire is.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az infláció és annak következményei
Az elmúlt héten a pénzügyi és kriptopiacokat fokozott volatilitás jellemezte, amit részben a japán jen körüli problémák okoztak.
A héten érkező amerikai gazdasági jelentések újabb nehéz napokat hozhatnak, de talán közelebb kerülünk ahhoz is, hogy megtudjuk, hogyan reagálhat a Fed az inflációs adatokra az alapkamatok tekintetében.
Kedden megjelenik a júliusi termelői árindex, a PPI, amely a fogyasztási javak előállításának költségeit méri, és előre jelezheti az infláció alakulását.
A PPI jelentés betekintést nyújt a termelők által viselt költségekbe, amelyek hatással lehetnek a kiskereskedelmi árakra a következő hónapokban.
A következő napon, szerdán közzéteszik a júliusi fogyasztói árindexet, a CPI-t, amelyet a köznyelvben egyszerűen inflációként emlegetünk.
Az elemzők arra számítanak, hogy a CPI éves szinten 3%-os növekedést mutat majd, ami összhangban van a júniusi adatokkal, míg a havi szintű növekedés várhatóan 0,2% lesz a júniusi 0,1%-os csökkenés után.
Mennyit költenek az emberek, és mire számíthatunk?
Csütörtökön jelenik meg a júliusi kiskereskedelmi forgalomról szóló jelentés, amely az amerikai gazdaság állapotáról és a fogyasztói költési szokásokról ad információt.
A Bank of America vezető közgazdásza, Michael Gapen szerint, ha a kiskereskedelmi forgalom és az inflációs adatok megfelelnek a várakozásoknak, akkor a piac kevesebb kamatcsökkentésre számíthat idén, és csökken a szeptemberi nagyobb kamatvágás valószínűsége is.
Mi a helyzet a kriptopiacon?
Hétfő reggel az ázsiai kereskedés megindulása után a kriptopiacon ismét visszaesés volt tapasztalható, a teljes piaci kapitalizáció 3,5%-kal, 2,14 billió dollárra csökkent.
A Bitcoin 4,4%-kal esett az elmúlt 24 órában, 61.500 dollárról egészen 58.500 dollárra süllyedt.
Az Ethereum szintén visszaesett, 4%-kal csökkent, így jelenleg 2530 dolláron áll. Ahogy az gyakran előfordul, az altcoinok még ennél is nagyobb veszteségeket szenvedtek el, és sokuk ára visszatért a medvepiacokra jellemző szintekre.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A kriptoipar szembeszáll a hatóságok túlkapásaival
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.