Elizabeth Stark, a Lightning Labs ügyvezetője vasárnap beszélt arról, hogy a tőzsdék miért hezitálnak még mindig, hogy integrálják a rendszerükbe a Bitcoin Lightning Network-öt.
A Lightning most már pár éve élesben működik, de a tőzsdék még nem szálltak be a buliba, legalábbis a nagy részük.
A legismertebb kivétel a Bitfinex, amely tavaly decemberben vezette be a hálózatot.
Elizabeth Stark a vasárnapi felezési partin, a Kraken Block Drop VR Halving Party eseményen nyilatkozott, hogy miért is nem használják még a gyorsabb és olcsóbb bitcoin tranzakciókat lehetővé tévő technológiát a tőzsdék.
„Mikor a Bitfinex bevezette a Lightning használatát decemberben, számomra az nagyon izgalmas momentum volt. Az első nagy tőzsde! Emellett több kisebb tőzsde is csatlakozott, és ténylegesen begyújtották a rakétákat!”
A tőzsdéknek nagyobb kapacitást kell biztosítaniuk
Stark szerint a legalapvetőbb probléma a rendszer megalkotásakor bevezetett tranzakciós limit, amely a hálózat kezdeti fázisában biztonsági okokból szükséges volt.
„Ennek része van abban, hogy a tőzsdék bevezetik-e, hiszen ha csatornánként csak 1500 dollárt mozgathatsz, az a legtöbb tőzsde számára nem felel meg. Ez tipikusan egy valamit valamiért helyzet. A Lightning korai szakaszában vagyunk még mindig, egyelőre nem akarunk hatalmas forgalmú csatornákat.”
A Purse különböző kedvezményeket biztosít, ha rajtuk keresztül vásárolsz az Amazonon, és bitcoinnal fizetsz, de ők is ezt mondták, hogy a relatív alacsony limitek miatt nem döntöttek még a Lightning rendszer bevezetése mellett.
És akkor jött a Wumbo
A Lightning Network csomópontjainak alapértelmezett áteresztőképességet meg lehet növelni a Wumbo néven ismert megoldással. Igen, ez az a szó, amelyet a Spongyabob rajzfilmben a „nagyon nagy” szinonimájaként használnak.
Az LND felhasználói a Wumbo csatornák segítségével egyszerűen ki tudják kapcsolni a limitet, amely meghatározza, hogy mennyi coint tarthatnak vagy mozgathatnak az adott csomóponton keresztül.
Persze ehhez egyelőre meg kell oldani, hogy az átlag felhasználók ne tudjanak véletlenül ilyen nagyméretű csatornákat nyitni.
Miközben az LND hivatalosan még nem alkalmazza a Wumbo megoldását, ez nem gátolja meg a felhasználókat, hogy maguktól elkezdjék azt használni. A funkció mostanra már bele is került legalább egy másik Lightning csomópont szoftverváltozatba.
A csatornák limitjei nem konszenzuson alapulnak, ami azt jelenti, hogy a felhasználók némi extra munkával be tudják állítani a saját limitjeiket.
„Isten hozott a Bitcoin korában! Nem tudod megmondani másoknak, hogy mit csinálhatnak.”
A Lightning Labs reményei szerint a Wumbo integrálása a hivatalos LND kliensbe még az idei évben megvalósulhat, viszont a Bitfinex, a Birefill és a Fold már most aktiválta azt a saját csomópontján.
„A Wumbo tulajdonképpen bármikor beintegrálható a rendszerbe. Egyszerű kódfrissítés. Viszont mi mindenképpen egy biztonságos megoldást szeretnénk. Biztosnak kell lennünk abban, hogy az emberek nem tudnak pénzt bukni a mi hibánkból.”
Még szeptemberben látott napvilágot egy komoly Lightning sebezhetőség, amely segítségével ellopható a felhasználók pénze.
Emellett viszont több más tőzsde, köztük olyan jól ismert is, mint a BitStamp, jelenleg is teszteket folytat, hogy hogyan tudja bevezetni a Lightning Network-öt saját csomópont futtatásával.
„Erre szükség van, mielőtt teljesen bevezetik valahová a rendszert. Kellenek a próbakörök, hogy megismerjék a technológiát, belelássanak a közösségbe, tisztába kerüljenek a részletekkel.”
Olvastad már? Egy technikai mutató a bitcoin értékének emelkedését jelzi
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂