A kereskedők „Uptober” bikás kezdéséhez fűzött reményei gyorsan szertefoszlottak, mivel a kripto- és részvénypiacok a nyitási időben eladási hullámot produkáltak.
Hét napos fellendülés után a kriptopiac kapitalizációja 5%-kal csökkent szeptember 14. óta. Ismét 2 billió dollár alá esett, jelenleg 1,982 billió dolláron áll.
A kriptokereskedők nyereséget könyvelnek el a FOMC előtt
A hét egyik legfontosabb makro eseménye, amely meghatározza az alaphangot, a Federal Open Market Committee (FOMC) ülése.
Mivel a kereskedők piaci volatilitásra számítanak az esemény körül, a hétvégi árvisszautasítás azt jelzi, hogy a rövid távú kereskedők potenciálisan nyereséget könyvelnek el a FOMC ülése előtt.
A legtöbb kriptoeszköz tőzsdei spot nettó árfolyamából is megbecsülhető a rövid távú kereskedők eladási nyomása.
A CoinGlass adatai például azt mutatják, hogy a 24 órás tőzsdei spot nettó áramlások a Bitcoin, Ethereum és Solana esetében, negatív volt, ami arra utal, hogy több eladó van a piacon, mint vevő.
A napi kripto likvidációk összesen több mint 186 millió dollárt tesznek ki.
A legtöbb kriptoeszköz piaci likvidációja abból adódott, hogy a Bitcoin árfolyama nem tudta 60.000 dollár felett tartani magát.
Ahogy megfigyeltük, több mint 65.000 kereskedő likvidált, a likvidáció összértéke pedig mintegy 186 millió dollár körül alakult.
Az Ethereum kereskedői több mint 55 millió dollárnyi likvidált pozíciót tapasztaltak, míg 35 millió dollárnyi Bitcoin pozíciót töröltek el. Szeptember 6. óta ez a legnagyobb likvidálási esemény, amikor a BTC 52.500 dollárra esett.
A likvidálások tovább növelték a kriptopiacokra nehezedő eladási nyomást, ami az egész piacra kiterjedő korrekcióhoz vezetett az új hét elején.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A kriptopiac nem tudja megtörni a hosszú távú csökkenő trendet
Bár a teljes kriptopiaci tőke 12%-kal emelkedett szeptember második hetében, az ármozgás nem tudta megtörni a lefelé tartó piaci struktúrát.
Amint az alábbi grafikonon látható, a kriptopiaci kapitalizáció nem tudott 2,1 billió dollár fölé törni, ami korábban a második és harmadik negyedév során támasz- és ellenállási pontként működött.
Ezenkívül a kriptopiacnak nem sikerült kitörnie az alsó-magas piaci struktúrából, ahol egy csökkenő trendvonal tartja a teljes piaci sapkát a 2 billió dolláros tartományban.
A kék indikátorral kiemelt 200 napos EMA-szint szintén ellenállást jelentett ugyanezen a fent említett teljes értékelésnél.
Végezetül, a Fibonacci-retracement vonalak is a csökkenő trend folytatását jelzik, mivel a teljes piaci tőke a 0,618-as Fib-szintet tesztelte a jelenlegi csökkenés előtt.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Mik azok a stablecoinok és miért nem tudnak mindig stabilak maradni?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.