Ahogy egy lehetséges altcoinszezon közeledik, a befektetők hangulata megosztott. Egyre többen aggódnak az újonnan listázott tokenek minősége és átláthatósága miatt.
Miközben néhány kereskedő kisebb piaci értékű digitális eszközök emelkedésére számít, egyre nő a szkepticizmus. Egyre több kétes altcoin jelenik meg a centralizált tőzsdéken.
Ezek a tokenek gyakran csak a hájpra vagy ismeretlen csapatokra épülnek. Ez komoly aggodalmat kelt az iparágban.
Csökken az altcoinpiac minősége
A DeFiance Capital alapítója, Arthur Cheong nemrég komoly aggodalmát fejezte ki a likvid kriptopiac átláthatóságával kapcsolatban.
Szerinte egyre nagyobb problémát jelent, hogy a kriptós projektek és a piaci szereplők titokban működnek együtt. Ez mesterségesen felhajtott tokenárakat eredményezhet.
Egy friss tweetben Cheong arra figyelmeztetett, hogy az átláthatóság hiánya miatt nehéz megkülönböztetni a természetes piaci mozgásokat az ármanipulációtól.
Bírálta a központosított tőzsdéket (CEX-eket) is, amiért figyelmen kívül hagyják ezeket a gyakorlatokat. Szerinte ez aláássa a bizalmat az altcoinpiacon.
Cheong azt is elmondta, hogy a jelenlegi helyzet egy „citrompiacra” hasonlít, ahol a befektetői bizalom gyorsan csökken.
Emellett rámutatott, hogy az idei tokenkibocsátások (TGE) többségénél az árak 70-90%-kal estek vissza röviddel az indulás után. Ez hatalmas veszteségeket okozott a befektetőknek.
Felszólította a nagyobb iparági szereplőket, hogy lépjenek közbe. Figyelmeztetett: ha nem lesz reform, a piac jelentős része továbbra is befektethetetlen marad.
A MANTRA OM token körüli vita
A cégalapító megjegyzései akkor hangzottak el, amikor a MANTRA OM tokenje hirtelen összeomlott.
Április 14-én egyetlen óra alatt több mint 90%-ot veszített értékéből. Az eset újra felvetette a bennfentes kereskedés és a tokenek manipulációjának gyanúját.
A tőzsde kiemelte, hogy 2024 októbere óta jelentősen megváltozott az OM token gazdasági modellje.
Emellett szokatlan kereskedési aktivitást észleltek kapcsolódó pénztárcacímekről, márciusig visszamenően.
Az OM token összeomlása újabb példája a bukott vagy problémás kriptoeszközök növekvő listájának. Ez a tendencia az elmúlt évtizedben csak erősödött.
A kriptotárcákat kínáló Tangem szerint 2013 és 2025 között több mint 12.000 kriptovaluta bukott el.
Összesen 12.383 érme vált használhatatlanná. A kudarcok fő okai az alacsony kereskedési aktivitás, az elhagyott projektek, a csalások és a sikertelen ICO-k.
Olvastad már? Meghibásodott az AWS, több nagy tőzsde is problémákkal küzd
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.