A projekt mögött álló csapat szerint a coin lehetővé teszi majd a befektetők számára, hogy jutalmakat keressenek, miközben támogatják a várost.
Miami hamarosan elindítja saját kriptopénzét, a MiamiCoint, amelyet a város infrastrukturális projektjeinek vagy eseményeinek finanszírozására lehet majd használni.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az ötlet lényege, hogy az emberek azzal támogatják majd Miamit, hogy megvásárolják vagy bányásszák a kriptovalutát.
A MiamiCoin lesz az első CityCoin, amelyet kiadnak. A CityCoins egy olyan projekt, amely lehetővé teszi, hogy az emberek tokenek vásárlásával fektessenek be egy városba.
A helyi önkormányzatokkal működik együtt, így azok, akik befektetnek, Bitcoinban vagy a Bitcoin-blokkláncon történő építkezésekhez használt névadó protokoll natív kriptopénzében, a Stacksban kapnak jutalmat.
„A MiamiCoin folyamatos kripto bevételi forrást biztosít a város számára, miközben STX és BTC hozamot generál a $MIA tulajdonosok számára” – olvasható a CityCoins weboldalán.
City governments can embrace Bitcoin and crypto faster than nations.
Miami Mayor @FrancisSuarez is experimenting with crypto to give Miami a Bitcoin-yielding treasury.
A thread on cities and crypto👇
— muneeb.btc (@muneeb) August 2, 2021
„A MiamiCoin bányászható vagy megvásárolható olyan magánszemélyek által, akik támogatni szeretnék a Magic Cityt és kriptohozamot akarnak szerezni a Stacks protokollból. A MiamiCoin emellett előnyös a tulajdonosok számára, mivel lehetővé teszi számukra, hogy hozamot gyűjtsenek a Stacks protokollon keresztül.”
Bárki bányászhat MiamiCoint (vagy más CityCoinst, ha megjelenik.) Ha a projekt beindul és népszerűvé válik azáltal, hogy több ember birtokolja, a befektetők passzívan kereshetnek majd pénzt egyszerűen a MiamiCoin birtoklásával.
Ez azért van, mert a MiamiCoin a Stacksre épül, egy olyan kriptoprojektre, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy zárolják a tokenjeiket, és jutalmakat keressenek a rendszer működésének fenntartása érdekében.
És ahogy egyre több érmét bányásznak, egy részük egy pénztárcába kerül, amelyet a helyi önkormányzat arra használhat fel, amire akar – például infrastruktúrára.
Miami kriptobarát polgármestere, Francis Suarez azt mondta, hogy Miamit a technológiai és kriptostartupok központjává akarja tenni, és még kínai Bitcoin-bányászokat is meghívott a floridai városba.
Miamit a „világ Bitcoin-fővárosának” nevezte, miután júniusban a város adott otthont a Bitcoin 2021 kétnapos Bitcoin-konferenciának.
Suarez a múlt héten azt mondta a Fox Businessnek, hogy „Miami városa a MiamiCoin népszerűségének köszönhetően dollármilliókat kereshet”.
„Ez olyan, mint a Bitcoin, és a blokkláncprotokollon működik, így amikor az érmét bányászni kezdik, a programozás révén a coin egy bizonyos százaléka Miami városához kerül” – mondta.
A MiamiCoin projekt azonban kísérleti jellegű, és nem tudni, hogy valóban bevételt fog-e termelni a városnak.
A CityCoins szerint a MiamiCoin (vagy MIA) a mai naptól vált elérhetővé „bizonyos megbízható tőzsdéken”. A CityCoins honlapja szerint ezeket a tőzsdéket hamarosan bejelentik.
Olvastad már? Mire várnak a bitcoin-kereskedők?
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!