A Solana blokklánca ismét reflektorfénybe került, miután február 25-én több mint 20 órán át tartó komoly kiesés történt.
A blokklánc az elmúlt két évben tucatnyi kiesést szenvedett el, és a szakértők a rendszer felépítését tartják a teljesítményproblémák fő okának.
A Solana Alapítvány jelentése
Február 27-én a Solana Status bejelentette a Mainnet Beta Outage Reportot.
A jelentés részletesen ismerteti a február 25-i kiesés okait, amely 05:46:16 UTC-kor jelentős teljesítménycsökkenést okozott.
A kiesés kiváltó oka egyelőre ismeretlen, de a csapat aktívan vizsgálja a pontos okát. A jelentést rendszeresen frissítjük, amint új részletek válnak elérhetővé.
A kiesés alatt a validátorok csak szavazásra alkalmas üzemmódba kapcsoltak, és a validátorok közössége megegyezett a mérnökökkel, hogy visszaváltanak az előző stabil kiadásra, a v1.13.6-ra.
Erről a második újraindítási kísérlet során döntöttek, miután az első újraindítási kísérletet lefújták, hogy több adatot gyűjtsenek a kiesésről.
Szakértők rámutattak, hogy a Solana on-chain konszenzus kialakítása, ami azt jelenti, hogy minden validátor kommunikáció a láncon van, a tranzakciós volumen és a TPS tömeges növekedését okozza.
Ennek eredményeképpen a Solana blokklánc kimaradásokat szenved el, mivel a nagyobb aktivitás hatással van a rendszer teljesítményére.
A kriptoközösség reagál a próblémákra
Mivel a Solana hálózat újabb kudarcot szenvedett, a kriptoközösség tagjai a közösségi médiában fejezték ki aggodalmukat.
Néhányan még hasonították is, például az Ethereumhoz és a Bitcoinhoz is hasonlították a blokkláncot.
A Crypto Tea nevű, NFT művész felvetette a kérdést, hogy a Solana blokklánc hogyan kerülhetett a top 10-es listára, miközben ilyen teljesítményproblémákkal küzd.
Solana is down for a co-ordinated restart
A tech issue was throttling transactions and the blockchain started to unexpectedly fork
How is this pos in the top 10 crypto list?
— Crypto Tea (@CryptoTea_) February 25, 2023
Válaszul a Solana Mobile fejlesztője, Andrew Watson rámutatott, hogy a „biztonságot választották az teljesítmény helyett”, és „hosszú távra terveznek”.
Mások aggályokat fogalmaztak meg azzal kapcsolatban, hogy a decentralizált pénzügyi protokollokat a fizetésképtelenség veszélyének teszik ki.
A közösség néhány tagja azonban rámutatott, hogy a vállalat hozzáállása kockázatosabb, de egyúttal a gyorsabb innováció előtt is megnyitja az utat.
Február 27-én a Solana Alapítvány újabb frissítést tett közzé a témával kapcsolatban.
A blokklánc mainnet bétáját sikeresen újraindították február 26-án, és „egyetlen megerősített felhasználói tranzakciót sem vontak vissza vagy érintettek”.
A csapat azonban kiemelte, hogy a probléma kiváltó oka továbbra sem ismert, és még mindig vizsgálják.
Az alapítvány aktívan vizsgálja a problémát, és rendszeresen frissíti az infórmációit a közösség számára.
Bár a Solana blokkláncot továbbra is teljesítményproblémák gyötrik, a csapat továbbra is elkötelezett a hosszú távú növekedés és innováció mellett.
Olvastad már? A Tron (TRX) potenciális lehetőség előtt áll hosszútávon
Kiemelt kép: Satheesh Sankaran
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!