Mi az a Fractal, a Bitcoin új második rétegű megoldása?

-

A Fractal egy új Bitcoin skálázási hálózat, amely a héten indult el, és azt ígéri, hogy hű marad a Bitcoin eredeti kódjához, miközben lehetővé teszi annak növekedését és biztonságának megőrzését.

Fractal Bitcoin oldallánc, egy új hard fork

A Fractal Bitcoin vasárnap jelentette be főhálózatának indítását, és a kódja nagyon hasonlít a Bitcoin layer-1 blokkláncához. Azonban vannak lényeges különbségek.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Például a Fractal teljes kínálatának felét előre kibányászták az első blokkban, és ezeket a kibocsátó vállalat birtokolja.

A többi felhasználónak bányásznia kell, vagy meg kell vásárolnia a coinokat a hálózathoz való csatlakozáshoz.

Ez értelemszerűen komoly visszhangot váltott ki a közösségi médiában, hiszen nem tűnik túlságosan fair megoldásnak, sokkal inkább a bennfenteseket jutalmazza.

A Fractal az első blokkjában utalt a Bitcoin történetére is, hiszen az első blokkban szereplő üzenetet, amely a bankmentésekről szólt, szintén elhelyezték a Fractal Genesis blokkjában, ezzel is tisztelegve Satoshi Nakamoto előtt.

Annak ellenére, hogy kezdetben problémák voltak a blokkok bányászatával, a Fractal blokklánca most már sikeresen halad a küldetése teljesítése felé, amely a Bitcoin skálázása.

A Fractal azt állítja, hogy ez az egyetlen Bitcoin skálázási megoldás, amely a Bitcoin Core kódját használja, hogy korlátlan rétegeket hozzon létre a legbiztonságosabb blokkláncon.

A többi skálázási megoldástól eltérően a Fractal megőrzi a Bitcoin konszenzusával való összhangot, ami azt jelenti, hogy minden tranzakció és hash visszavezethető a fő Bitcoin blokkláncra.

Ez a szoros kapcsolat lehetővé teszi a könnyű kompatibilitást a meglévő infrastruktúrával, például pénztárcákkal és token standardokkal.

Az egyik fő közreműködő a Fractalban a UniSat, amely Bitcoin-inscription szolgáltatásokat nyújt.


Apró részletek, de fontos különbségek

A Fractalnak vannak eltérései a Bitcoinhoz képest. Például a blokkok ideje mindössze 30 másodperc, ami lehetővé teszi, hogy a tranzakciók 20-szor gyorsabban legyenek elkönyvelve, mint a Bitcoinon.

Ez azonban sokak szerint problémát jelent a valódi decentralizáció szempontjából. A Fractal továbbá korlátlan számú réteget támogat, amelyeket egymásra lehet építeni, így a tranzakciós kapacitás minden új réteggel húszszorosára nő.

A Fractal egyedi konszenzus módszert alkalmaz, amit ’cadence mining’ néven ismerünk, ennek magyar megfelelője egyelőre nincs.

Ebben a rendszerben minden három blokkból kettőt a Fractal gas valuta, azaz az FB számára bányásznak ki.

Mint korábban említettük, az FB tokenek felét előre kibányászták és kiosztották a korai résztvevők között, ami komoly aggodalmat váltott ki a Bitcoin közösségében.

Minden harmadik blokkot a Fractal a Bitcoin layer-1 blokklánccal egyesít, így profitál a Bitcoin erős proof-of-work biztonságából.

Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on

Olvastad már? Mindenbe is mesterséges intelligenciát pakol az Apple az új termékeiben

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.