Mi az a Litecoin?

A Litecoin egy peer-to-peer kriptovaluta, melyet úgy terveztek, hogy a tranzakciók feldolgozási sebessége a bitcoinénál gyorsabb legyen.
Az egykori Google-alkalmazott Charlie Lee hozta létre, és a tranzakciók feldolgozására a Bitcoinétól eltérő konszenzusos algoritmust használ, amely lehetővé teszi, hogy több felhasználó foglalkozzon a bányászatával.

A Bitcoin nagytestvér kistestvére. A litecoin egy peer-to-peer kriptovaluta, akárcsak a bitcoin, azonban úgy tervezték, hogy gyorsabb legyen a tranzakciók feldolgozásában, mint a bitcoin – erre is utal a „lite” kifejezés.

Ki alkotta meg a Litecoint?

Az egykori Google-alkalmazott, Charlie Lee. Nagy rajongója volt a bitcoinnak, de úgy gondolta, hogy képes egy jobb verzió elkészítésére is, ezért hozta létre a Litecoint.

Az LTC rövid története
  • 2011. október 7-én adta ki a programozó közösségre épülő Litecoin-szoftvert.
  • 2013 novemberére 1 milliárd dollárt ért.
  • Ma a kriptovilág egyik legnagyobb kriptovalutájának számít.

Mi olyan különleges a Litecoinban?

  • Decentralizált – semmilyen egyén vagy csoport nem birtokolja vagy ellenőrzi.
  • Bizalom nélküli (peer-to-peer) – nincs harmadik fél.
  • Határok nélküli – nincs szükség átváltásra a valuta határokon át történő mozgatásához.
  • Változatlanság – nem lehet megváltoztatni vagy visszavonni, ellentétben a mai pénzügyi rendszerekkel.
  • Dupla költés – megoldotta a problémát, amelyet számos digitális valutának nem sikerült.
  • Bizonyíték a blokklánc-technológia működésére, amely szó szerint mindent megváltoztat.

Mik a Litecoin előnyei?

  • Szuper gyors – bitcoinnál átlagosan 10 perc szükséges egy blokk létrehozásához, míg ez a litecoinnál mindössze átlagosan 2,5 percet vesz igénybe.
  • Szuper olcsó – a 2021-es bikapiac alatt a tranzakciók átlagos költsége meg sem haladta meg a 0,07 dollárt. Bitcoin-utalások esetében azonban nem árt legalább 10 dollárral számolni egy bikapiacon.
  • A mindennapokhoz készült – kisebb tranzakciókhoz tervezték, például vásárlásokhoz, a gyorsabb feldolgozási sebességének köszönhetően.
  • A valuta előállításához egy – a bitcointól eltérő – bányászási ​​módszert alkalmaz.

Az LTC kínálatát 84 millióban korlátozták. Jelenleg ennek kétharmada áll rendelkezésre, és nagyjából 100 évbe telik, amíg a kriptopénz maradékát kitermelik.

Hogyan bányásszák a litecoint?

Részben hasonlóan, mint a bitcoint: a bányászok egy bonyolult matematikai feladványt próbálnak megoldani, amely ha sikerül, elnyerik a jogot hogy az ő tranzakció-kosaruk (blokkjuk) lehessen a blokklánc legújabb eleme.

Sikeres megoldás esetén a bányász jutalomban részesül, frissen bányászott kriptó formájában.

A különbség az algoritmusban van, amelyet a bányászok használnak. A bitcoin bányászatához használt algoritmus lehetővé teszi a bányászok számára, hogy egyesítsék erőiket, ami „mining pool”-ok létrehozásához vezet.

A Litecoin algoritmusa azonban ezt megnehezíti, így az egyének számára sokkal könnyebb pénzt keresni a litecoin bányászatával.

Olvastad már? Mi az a Binance Coin?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Beragadt a Bitcoin, és ez kezd idegesítő lenni

Úgy tűnik, a Bitcoin mostanában nem találja az irányt. Április 9. óta szűk sávban mozog, 83.000 és 86.000 dollár között, mintha az egész piac visszatartaná...

Az XRP akár át is veheti az Ethereum helyét az elkövetkező 3 évben

Ahogy az Ethereum egyre nagyobb nyomás alá kerül, az ETF-kivonások egy hét alatt 39%-kal emelkedtek. Ez arra utal, hogy a befektetői bizalom megingott. Mégis, a magabiztosság...

Meghibásodott az AWS, több nagy tőzsde is problémákkal küzd

A Binance, a KuCoin, a MEXC és más tőzsdék, valamint tárcaszolgáltatók szolgáltatási problémákkal küzdenek. Ennek oka egy jelentős hálózati kiesés, amelyet az Amazon Web Services...

A Bitget ökoszisztémája 20 millió új felhasználóval bővült az első negyedévben, miközben a spot piac 159%-kal nőtt a platformon

A vezető kriptovaluta tőzsde és Web3 vállalat, a Bitget 2025 első negyedévét összesen 2,08 billió dolláros kereskedési volumennel zárta, amit elsősorban a spot kereskedelem 159%-os...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.