Továbbra is küszködnek a hírességekre épülő mémcoinok, a Solanán szereplő 30 érme fele több mint 99%-kal veszített értékéből.
A Solana blokkláncon a múlt hónapban 30 mémtokent indítottak hírességek, köztük olyan neves személyiségek, mint Andrew Tate és Soulja Boy, a Jupiter Slorg friss statisztikái szerint.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A coinok átlagosan 94%-kal estek vissza a csúcsértékükhöz képest, a legjobban teljesítő tokenek 70% feletti veszteséget szenvedtek el, míg a fele több mint 99%-kal csökkent.
Küszködnek a hírességekre épülő mémcoinok
A közelmúltban bevezetett 30 híresség-mémcoinból 22-nek a piaci kapitalizációja 1 millió dollár alatt van.
A hatalmas veszteségek ellenére azonban néhány ilyen token továbbra is „aktív” marad a Twitteren folyó viták miatt.
A hírességek mémcoin trendje májusban kezdődött Caitlyn Jenner (JENNER) mémérméjével, amely a kezdeti szkepticizmus ellenére 24 óra alatt 40 millió dolláros piaci kapitalizációt ért el.
Ezt követően Iggy Azalea rapper bevezette a Mother Iggy (MOTHER) tokenjét a Solana blokkláncon, amelynek értéke szintén gyorsan megugrott.
Később más hírességek, például Lil Pump és Soulja Boy rapperek, valamint olyan online influencerek, mint Andrew Tate, csatlakoztak a mémcoin-őrülethez. Sok megfigyelő szerint azonban a hírességek belépése a kriptotérbe gyakran jelzi a piac csúcspontját.
Ezt mutatja a mémcoinok kereskedési volumenének közelmúltbeli csökkenése és az árfolyam meredek esése.
A CryptoQuant adatai szerint a mémcoinok dominanciája az altcoinpiacon jelentősen csökkent május közepe óta, és júniusban tovább zuhant.
A mémcoinok a legújabb trend az influencerek körében
A hírességek mémcoinjai a legújabb trendként jelentek meg az influencer-vezérelt kriptoeszközök között.
Azonban, ahogyan a korábbi bikaciklusokban láttuk, ezeket a projekteket a kiskereskedelmi dömping és az átverések vádjai árnyékolták be, ami aláhúzza a kriptopiac folyamatos küzdelmét az influencerek bevonásával.
Minden bikaciklusban hírességek ugranak fel a legújabb kriptotrendre. 2017-ben különböző tokeneket népszerűsítettek hírességek által támogatott kezdeti érmekibocsátások (ICO) révén olyan személyiségek, mint Paris Hilton, Floyd Mayweather és Jamie Foxx.
Ezen ICO-k többsége megbukott, a tanulmányok szerint több mint 80%-uk átverés volt. Az érintett hírességek általában pénzbírsággal megúszták a csalárd projektek népszerűsítését.
A 2021-2022-es bikafutás során a a hangsúly áttevődött a non-fungible tokenekre (NFT) és a metaversumra. Olyan hírességek, mint Jake Paul, DJ Khaled, David Dobrik, sőt még Donald Trump volt elnök is népszerűsítette az NFT-ket, amelyek közül sokról kiderült, hogy átverés.
2024-ben a reflektorfény az influencerek által létrehozott mémcoinokra helyeződött át, mielőtt mainstream népszerűségre tettek volna szert.
Az olyan, szándékosan elírt nevű tokenek, mint a Doland Tremp (TREMP) és a Joe Boden (BODEN) szintén felkeltették a figyelmet, és központi tőzsdéken jegyezték őket.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Gate.io tőzsde kivonul Japánból
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.