Mémérme-botrány: feltörték Malajzia volt vezetőjének fiókját

Egy újabb kriptovaluta-csalás során hackerek átvették az irányítást Mahathir Mohamad, volt malajziai miniszterelnök X-fiókja felett, és azt használták egy hamis mémérme, a “Malaysia” népszerűsítésére.

A jelentések szerint a token kezdetben a Solana blokkláncon volt listázva, és piaci kapitalizációja 3,4 millió dollárig ugrott, mielőtt hirtelen összeomlott.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Ez a csalás egyre gyakoribbá váló mintát követ, amelyben politikai személyiségek feltört közösségi médiafiókjait használják fel hamis tokenek létrehozására és pump-and-dump (felhúzás és összeomlasztás) sémák végrehajtására.

Hamis promóció és a megtévesztett befektetők

A csalók egy bejegyzést tettek közzé Mahathir X-fiókján, amelyben azt állították, hogy a “Malaysia” az ország hivatalos kriptovalutája.

„Malaysia hivatalos kriptovalutája, a MALAYSIA mostantól elérhető a Solanán! Ez jelentős mérföldkő, amely bemutatja népünk erejét és nemzetünk jelenlétét a digitális gazdaságban. Megtiszteltetés számunkra, hogy demonstrálhatjuk Malajzia erejét a globális kriptopiacon.” – állt a hamis bejegyzésben.

Bár a posztot kevesebb mint egy órán belül eltávolították, a károk már bekövetkeztek.

mémérme
X

A befektetőket megtévesztették, és több mint 1,7 millió dollárt veszítettek el, mielőtt a token értéke összeomlott.

Nem egyedi eset – egyre több politikust érintő kriptós átverés

Ez az eset nem elszigetelt, mivel a politikai szereplőkhöz kötődő közösségi médiafiókokat érintő csalások egyre gyakoribbak.

A kriptoelemző ZachXBT szerint a Coinbase felhasználói legalább 150 millió dollárt veszítettek el hasonló csalások során.

Olvastad már? Trump és Bitcoin: 2025 megismétli 2018-at?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Trump kontra Powell összezördülés? Megingathatja az elnök a Fed függetlenségét?

Az amerikai pénzügyi világ hátterében valami komoly zűrzavar készül. Aki azt hitte, a tavalyi kriptopiaci hullámvasút volt az igazi dráma, az most dörzsölheti a szemét,...

Miért váltanak a PEPE-befektetők a Codename:Pepe tokenre – küszöbön az 1000%-os emelkedés?

Vendégbejegyzés A mémérmék világának egyik legismertebb kabalája Pepe, a béka, amely a legendás PEPE token alapjául is szolgált. A token gyorsan népszerűvé vált, és robbanásszerű kezdeti...

Mi vár a Solanára, menetelés vagy megtorpanás?

A kriptovilágban csak Ethereum-gyilkosként emlegetett Solana 2025 felé közeledve magabiztosabban lépdel, mint egy gengszterfőnök a tárgyalóasztalhoz. És van is mire büszkének lennie, a számok lenyűgözőek,...

Átütheti-e a kvantumszámítástechnika a Bitcoint? A Project Eleven próbára teszi

A Project Eleven 1 Bitcoint ajánl fel annak, aki Shor-algoritmussal, kvantumszámítógépen feltöri az ECC-t 2026. április 5-ig. A Project Eleven, egy kvantumszámítástechnikai kutatószervezet bejelentette a Q-Day...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.