Az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin 651,6 ETH értékű mémcoint adott el, ami körülbelül 1,62 millió dollárnak felel meg. Mindez összhangban áll a jótékonysági adományozás iránti elkötelezettségével.
Az eladott tokenek között jelentős összegek vannak, mint például 10 milliárd MOODENG 395,95 ETH-ért (982 ezer dollár), 200 ezer MSTR 93,23 ETH-ért (231 ezer dollár) és 500 millió EBULL 73,79 ETH-ért (183 ezer dollár), a Spot On Chain szerint.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az egyéb eladások között olyan mémcoinok is szerepeltek, mint a POPCAT, FWOG, Milo, TCATI és VITALIK tokenek.
Buterin jótékonysági adományai
Az elmúlt kilenc napban Buterin 101 ETH-t (2,78 millió dollár) gyűjtött össze a mémcoineladások révén, amelyből 360,16 ETH-t (884 ezer dollár) jótékonysági szervezeteknek adományozott – derült ki a blokklánc-elemző platform legfrissebb X-posztjából.
Egy tweetben a múlt héten Buterin elismerését fejezte ki azon mémcoinok iránt, amelyek kínálatuk egy részét közvetlenül jótékony célokra fordítják.
Olyan példákat említett, mint az EBULL, amely a múlt hónapban különböző ügyekhez járult hozzá.
Kiemelte a MOODENG közelmúltbeli 10 milliárd token adományát, amelyet a levegőben terjedő betegségek elleni technológiára tervez fordítani.
Bár a vezető elismerte a kapott adományokat, arra kérte a mémcoinok alkotóit, hogy közvetlenül jótékonysági szervezeteknek küldjék azokat, vagy akár DAO-kat is alapíthatnak, hogy bevonják közösségeiket a döntéshozatali folyamatba.
Úgy folytatta, hogy a mémérmék számára az a legpozitívabb eredmény, ha hozzájárulhatnak a nagyobb jóhoz.
Nem mindenki volt elégedett az eladásokkal és a kevésbé ismert mémcoinok támogatásával.
Ilyen volt például a potenciális kriptoátverések leleplezéséről ismert „Crypto Rug Muncher”, aki hangot adott aggályainak Buterin intézkedéseivel kapcsolatban, különösen az EBULL token kapcsán.
Buterin tweetjét követően az illető rámutatott, hogy bár az Ethereum vezetője növelte az EBULL láthatóságát, úgy véli, hogy a token továbbra is egy kínálat-ellenőrzött rendszer marad.
Azt is állította, hogy 55 új pénztárca birtokolja az EBULL kínálatának több mint 40%-át, és azt állította, hogy a projekt jótékonysági adományait a gyanútlan vásárlókkal dumpolt tokenekből finanszírozzák, másokat pedig arra buzdított, hogy ne támogassák a projektet.
A mémcoinok körüli aggályok
A mémérmék idei újjáéledése ellenére az iparág vezetői körében egyre nagyobb az aggodalom.
Chris Dixon, az Andreessen Horowitz (a16z) általános partnere megjegyezte, hogy miközben ezeket a tokeneket könnyen létre lehet hozni és kereskedni lehet velük, a hosszú távú potenciállal rendelkező legitim projektek szabályozási akadályokkal küzdenek.
A CoinShares digitális eszközkezelő az év elején arra is figyelmeztetett, hogy a mémcoinoknak jelentős kockázatokkal kell szembenézniük, például piaci manipulációval és likviditási problémákkal, amelyek komoly veszélyt jelentenek stabilitásukra és a szélesebb kriptopiacra nézve.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Nagyot robbant az Off the Grid, pedig még meg sem jelent hivatalosan
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.