A török İşbank és a német Commerzbank végrehajtotta az első blokkláncalapú pénzügyi tranzakciót a két ország között.
Egy neves török bank elvégezte az ország első olyan nemzetközi tranzakcióját, amely a megosztott főkönyv technológiáján alapszik. Ez egy újabb sikert jelent az ország blokklánctörekvéseinek színpadán.
Az İşbank az első olyan török bank amely csatlakozott az R3 Corda platformjához, és most szintén ők lettek az első pénzintézet az országban, amely blokklánc-technológia révén végzett el egy pénzügyi tranzakciót.
Az İşbank és a Commerzbank közötti tranzakció – melyet digitális feldolgozással biztosítottak – a Corda blokklánc-technológiájával jöhetett létre.
Az ügylet 2020. május 27-én történt az İşbank, Şişecam, Kuraray Europe GmbH és a Commerzbank AG között, és laminált üveglapokért fizettek érte a német félnek.
A tesztet a Marco Polo hálózaton folytatták le, amely egy fizetésekre és kereskedelmi tranzakciók biztosítására kifejlesztett rendszer.
„A megosztott főkönyv lehetővé teszi, hogy nagyon hatékonyan és biztonságosan jöjjenek létre ezek a nemzetközi utalások. A tranzakciók biztonságosak, átláthatók és egy megbízható környezetben kerülnek feldolgozásra.” – írta az İşbank sajtóközleménye.
Az R3 Corda technológiája biztosította, hogy a tranzakció csak a kereskedő felek között legyen látható, így sokkal hatékonyabb volt a kifizetés, mint a hagyományos tranzakciók esetében.
A blokklánc paradigmaváltást hozhat a nemzetközi ellátási láncok számára
Şahismail Şimşek, az İşbank igazgatója szerint: „blokklánc-technológia paradigmaváltást eredményezhet a nemzetközi ellátási láncok között a megnövekedett biztonság, sebesség és hatékonyság miatt”.
„Most, hogy sikeres volt ez a próba a blokklánc technológiájával, sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb korszak kezdődhet a külkereskedelemben.”
„Tavaly már több tranzakciót is feldolgoztunk a Marco Polo Fizetési Hálózaton és nagyon boldogok vagyunk, hogy az İşbank is kipróbálta a platform egyik indulás előtti verzióját. Biztosítottuk a technikai tényezőket és hitelesítettük a munkafolyamatokat, hogy még hatékonyabbá tegyük a cégek termelését.” – tette hozzá Enno-Burghard Weitzel, a Commerzbank termékkezelési igazgatója.
Törökország „kriptobarát” törvényei miatt több nagy tőzsde is felfigyelt rá. Ilyen volt a Binance és a Huobi.
Törökország emellett blokklánctörekvéseiről is ismert. 2019 szeptemberében a török kormány bejelentette, hogy nemzeti blokkláncinfrastruktúrát építenek.
Ezt követően az ország 2020-as határidővel bevezetné a digitális lírát, az ország központi bankja által kiadott digitális valutát.
Olvastad már? A JPMorgan 1 millió dollárnyi bitcoin miatt Wyomingba kényszerülhet
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: joy joybala
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂