Körülbelül 181.000 dollár értékű kriptovaluta tűnt el a Yield Protocol tárcáiból az Arbitrum blokkláncon.
A hackerek a már nem működő decentralizált pénzügyi (DeFi) kölcsönzési protokoll, a Yield Protocol okosszerződéseit kihasználva tudták ellopni a pénzeszközöket.
Megszűnt DeFi protokoll, de a tárcák még aktívak
A Yield Protocol 2023 decemberében megszűnt, az üzleti kereslet hiányára és a globális szabályozási nyomásra hivatkozva.
Ezt követően a Yield Protocol számos alkalommal figyelmeztette a befektetőket, hogy zárják be pozícióikat, vonják ki a pénzüket és fizessék vissza a folyamatban lévő kölcsönöket.
A figyelmeztetések ellenére egy ismeretlen hacker körülbelül 181.000 dollár értékű kriptovalutát lopott el a Yield szerződéseiből az Arbitrum blokkláncon.
A hackelést először a PeckShield blokklánc-elemző cég jelentette be, majd a CertiK megerősítette.
„A támadó a pool token egyenlege és a teljes kínálat közötti eltérést kihasználva villámkölcsönt vett fel, majd ezzel extra pool tokeneket vont ki.”
Egyszer már feltámadt, de valószínűtlen a duplázás
A Yield Protocol hivatalos támogatása 2024. február 2-án megszűnt, és a feltört források helyreállítására tett kísérletek valószínűtlennek tűnnek, annak ellenére, hogy a protokollnak már volt hasonló próbálkozása.
2023 márciusában a Yield Protocol 10 másik decentralizált pénzügyi protokollal együtt szenvedett el veszteségeket az Euler Finance kölcsönzési protokoll elleni támadás során.
2023 júliusára a Yield Protocol teljes mértékben felépült az Euler-támadásból.
Protocol restoration on Mainnet is complete! We have now fully recovered the protocol from the Euler hack and the liquidity provider bug.
LPs are once again earning fees. To withdraw, LPs need to first upgrade their strategy tokens. View instructions here https://t.co/wVbPXrJKsy
— Yield Protocol (@yield) June 27, 2023
Akkoriban a Yield Protocol az Eulerrel együttműködve dolgozott a források visszaszerzésén 26 új szerződés telepítésével és körülbelül 300 engedélyezett lehívás végrehajtásával a fix hozamú token lejárati idejének visszaállítására és a protokoll helyreállítására.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Mintha csökkenne a csalások száma
Az Immunefi blokklánc-biztonsági cég nemrégiben arról számolt be, hogy a 2024 első negyedévében a hackelések és csalások miatti veszteségek 23%-kal csökkentek 2023-hoz képest.
A jelentés szerint 2024 első negyedévében körülbelül 336,3 millió dollár ment veszendőbe hackelési és csalási incidensek miatt, szemben a 2023 azonos negyedévében bekövetkezett 437,5 millió dollárral.
A jelentés 46 hackelést és 15 csalási esetet azonosított. A legnagyobb veszteséget az Orbit Bridge cross-chain bridge protokoll szenvedte el, 81,7 millió dolláros kárral.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Mikortól kezdődik az altcoin szezon és mely kriptovalutákat érdemes előtte megvenni?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.