Mégsem lehet bitcoinnal orosz olajat vásárolni

Az ország pénzügyminisztere bejelentette, hogy a bitcoint, mint fizetőeszközt, elsősorban a kiskereskedelmi forgalomban tudják elképzelni, nem pedig a nemzetközi pénzügyi megállapodások esetén, például az olajexportban.
A kriptopénzek hasonlóan alkalmazhatók, mintha barterüzlet köttetne, de ettől még nem lesz hivatalos fizetőeszköz.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A magánszférában, a kisebb vállalkozások esetén viszont alternatív fizetőeszközzé válhatnak.
Ivan Chebeskov, az orosz pénzügyminiszter nemrégiben beszélt erről a témáról, és ekkor letisztázta a sokakat érdeklő kérdést.
A minisztérium jelenlegi álláspontja szerint a kriptopénzek pénzeszköznek számítanak, nem pedig fizetőeszköznek.

„Az elképzelés az volt, hogy a vállalkozásoknak, főleg a kisebb cégeknek a rendelkezésére álljon egy alternatíva. Nem arról van szó, hogy akkor Oroszország mostantól mindenért kriptóval fizet. Nem az állam használja, hanem a magánszektor számára válik lehetővé.”

A miniszter kiemelte, hogy az olajat nem is tudnák bitcoinért adni, hiszen akkora mennyiséget exportálnak belőle.
Az orosz olajvállalatok sok partnere egyértelműen nehézségekbe ütközik az egyre nehezebb dolláros vagy eurós utalásokkal, a kriptopénzek viszont egyelőre csak a relatív kisebb értékű ügyletekre használhatók, a baráti hozzáállású országok esetén.
A parlamenti energiabizottság vezetője, Pavel Zavalny nemrégiben nyilatkozott úgy, hogy fontolóra veszik a bitcoint, mint lehetséges fizetőeszközt azon nyugati országok számára, akik orosz energiahordozókat vennének, például földgázt.
Az orosz központi bank viszont nyíltan ellenzi a kriptopénzek használatát, bár az utóbbi időben már enyhült a hozzáállásuk.
Az orosz polgári törvények tulajdonként határozzák meg a bitcoint, és így a barterüzletek esetében teljes mértékben engedélyezik a kriptopénzek használatát.
Az USA, és a nekik engedelmeskedő szövetségeseik a kezdetektől fogva próbálják akadályozni, hogy az oroszok a kriptopénzek segítségével ki tudják kerülni az ukrajnai támadás miatt hozott pénzügyi szankciókat.
Számos globális kriptós platform pedig már feketelistára is tette az orosz lakosok számláit.

Olvastad már? Elon Muskot „nevetséges”, 258 milliárd dollárra perlik a Dogecoin miatt

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Évtizedek óta érlelődik az amerikai gazdaság katasztrófája – állítja Peter Schiff közgazdász

Peter Schiff közgazdász bírálta Donald Trump amerikai elnök elképzelését, miszerint a kamatok csökkentése segíthet az USA-nak az importfüggő gazdaságról a gyártásra való átállásban. Schiff azzal...

Michael Saylor: Az új szabályozói vezetés előnyös lehet a Bitcoinnak

A Bitcoin mostanra erős támogatást kap a politikai szférából és a nagybefektetőktől is. Michael Saylor, a Strategy társalapítója szerint Paul Atkins kinevezése az amerikai szabályozó...

Az IMF szerint lassulni fog az amerikai gazdaság növekedése 2025-ben – kamatcsökkenést sürgetnek

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kamatcsökkentést vár a Fedtől és az EKB-tól – derül ki legfrissebb, 2025. április 22-én közzétett jelentéséből. A dokumentum szerint az Egyesült...

Bizonyíthatóan tisztességes játék? A Fairspin megmutatja, hogyan működik

Vendégbejegyzés A blokklánc-technológia alkalmazása újradefiniálja az online szerencsejátékot: az átláthatóság és a tisztesség új iparági sztenderddé válik. Mivel a piac várhatóan 2025-ben 117,5 milliárd dollárról 2029-re...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.