Ellentétben a széles körben elterjedt vélekedéssel, miszerint a Solana aktivitása az FTX váratlanul bekövetkezett kiesése miatt zuhant
Az on-chain adatszolgáltató úgy találta, hogy a Solana-n elhelyezett főbb protokollok napi aktív pénztárcái „állandóak maradtak az FTX után”.
Valójában az elmúlt négy hétben a láncon lévő napi aktív pénztárcák száma megháromszorozódott az FTX előtti szintre, annak ellenére, hogy a SOL értéke decemberben hatalmasat esett.
Arra vonatkozóan, hogy a Solana napi aktív pénztárcák száma továbbra is ilyen ütemben fog-e növekedni, Messari kijelentette:
„Természetesen nyitott kérdés, hogy mennyire ragadós ez az új volumenszint, de legalábbis az FTX ökoszisztémából való kilépésével a volumen konzisztens szintje pozitív jel.”
Forrás: messari.io
Messari értékelte továbbá a Solana tranzakciós volumenét és aktív díjfizető számláit, és megállapította, hogy mindkét mutató visszatért az FTX előtti csúcsra.
„A spekuláció felpörgethette a közelmúltbeli aktivitást, de az FTX összeomlását nehéz pontosan meghatározni ezeket a mérőszámokat vizsgálva, ami arra utal, hogy a felhasználói aktivitás szintje valójában soha nem esett vissza az FTX előtti szintekről.”
Forrás: messari.io
A felhasználói aktivitás növekedése ellenére a gázdíjak továbbra is viszonylag alacsonyak – állapította meg Messari.
Míg a Solana alapdíjai stabilak maradtak, addig a hálózat „aktívabb területeinek (pl. BONK) használatáért” fizetendő elsőbbségi díjak megugrottak.
Forrás: messari.io
A Solana natív tokenje, a SOL jelentős értéknövekedést ért el, a 2022-es kereskedési év végétől közel 95%-kal emelkedett.
A SOL értékének közelmúltbeli megugrása két kulcsfontosságú tényezőnek tulajdonítható, először is az Ethereum alapítójának, Vitalik Buterinnek a támogatásának, aki a december 30-i FTX összeomlást követően twitteren támogatta a Solana hálózatot.
A második, a Solana blokkláncon a BONK token elindítását követően megnövekedett aktivitás.
A SOL 16,08 dolláron cserélt gazdát. A folyamatban lévő fokozott kereskedés mellett a kulcsfontosságú momentummutatók, mint például a Relatív Erősség Index (RSI) és a Money Flow Index (MFI), túlvásárolt csúcson voltak. Az RSI 70,22-nél, míg az MFI 75,31-nél állt.
Forrás: ambcrypto.com
Olvastad már? Rendellenes állapot uralkodik a CME határidős kriptopiacán
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.