A Terra rendszere öt hónappal ezelőtt, május 7-én omlott össze, és több tízmilliárd dollárnyi pénzt vesztettek a befektetők alig néhány nap leforgása alatt.
Az összeomlás előtt a Terra Luna tokenje, amelyet most Terra Classic néven jegyeznek, a top10 kriptó között volt.
Aztán az UST, a Terra stablecoinja elveszette az 1 dollárhoz való rögzítését, dacára a szintén top10-es kapitalizációjának.
A bedőlés előtt a Luna a kapitalizációs lista hetedik helyén állt, és 88 dolláros árfolyamon cserélt gazdát. Az UST pedig pontosan egy nappal a bukás előtt került be a top10-be.
A defi vonatkozásában is nagynak számított a Terra, az Ethereumon működő protokolljuk április végén 29,29 milliárd dollárnyi letétet kezelt.
A helyzet ma már közel sem ennyire rózsás, és a Terra ökoszisztémája halvány árnyéka csak az öt hónappal ezelőtti állapotnak.
A Luna Classic, a LUNC kevesebb, mint egy centes árfolyamon mozog, 0,00025 dollárért már meg lehet venni.
Ez a 88 dolláros bedőléskori, de a 119 dolláros rekordárfolyamtól is alaposan elmarad.
A Phoenix blokkláncon működő LUNA öt hónappal ezelőtt 18,87 dolláros rekordot állított be, ma pedig ennél 86,2%-kal alacsonyabb árfolyamon áll.
A láncon a defiben lekötött tőke mindenesetre növekedett. Júniusban 350 ezer dollárt tett ki, mára viszont már 41,55 millió dolláron áll ez az érték.
A Terra Classic a majdnem 30 milliárdos kapitalizációról mára 10 millió alá esett. Az Astroport és a Terraswap defi projektek nagyjából 3,5 millió dollárt kezelnek, míg az Anchor tőkéje 1,6 millió körül van.
A Terra Bridge április elején 1,4 milliárd dollárt kezelt, mára ez is 132 millióra zsugorodott.
Az NFT szektor nem volt annyira részletesen monitorozva, mint például a nagy láncok esetén, de annyit lehet tudni, hogy a Phoenix blokkláncon több, mint fél tucat NFT-piactér működött a bedőlés előtt.
A jelenlegi árfolyamokat figyelembe véve, és a régi tokenekkel számolva a Phoenix hálózatának a kapitalizációja nagyjából 2,18 milliárd dollár körül jár jelenleg.
Az USTC jelenleg 3 cent körül mozog, a kapitalizációja pedig 378,49 millió dollárt.
A különböző kriptós adatgyűjtő oldalak számaiból kiderül, hogy ha összesítjük ezeket a projekteket, az USTC, LUNA, LUNC együtt, a két lánc összesen körülbelül 2,5 milliárd dollárnyi pénzt kezel még mindig, a befektetők a csúfos bedőlés dacára is ennyit rájuk bíznak.
A 2,5 milliárd dollár soknak számít a kriptoiparban, főleg egy olyan projektért, amelyik teljesen földbe állt.
Ez az összeg mégis csak töredéke annak a 49,26 milliárd dollárnak, amennyit a május hetedikei összeomlás előtt ért az ökoszisztéma.
Dollárban számolva a hálózat jelenlegi értéke 94,82%-kal van a bedőlés előtti értékelés alatt.
Olvastad már? Potenciális lehetőség az APE befektetőknek
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!