Még mindig az USA kriptopiaca a legnagyobb, de….

-

A világ teljes kriptopiaci forgalmának a 24,4%-a az USA-ból érkezik, így az ország kriptopiaca számít a világ legnagyobbjának, erre jutott a Chainalysis a legutóbbi elemzésében.

A cég október 23-án adta ki a legfrissebb tanulmányát, amelyben elmondták, 2022 júniusa és 2023 júniusa között az Egyesült Államokban összesen 1,2 billió dollárnyi kriptopénzes tranzakciót folytattak le a felhasználók.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A volumen 76,9%-át ráadásul nem a lakossági kisbefektetők, hanem az intézményi szereplők bonyolítják, az aktivitás pedig mind a centralizált, mind a decentralizált tőzsdéken számottevő mértékű.

Nagy hatása van a jelenlegi kriptoellenes intézkedéseknek, amelyeket számos hatóságtól, pénzügyi szabályozótól láthattunk az elmúlt évben, mivel ez jelentősen csökkentette a kriptopiaci aktivitás mértékét.

Ugyanígy nagy visszahúzódást láthattunk az Észak-amerikai kriptopiacon az FTX tőzsde bedőlése, valamint a márciusiban kezdődött, több nagy amerikai bankot is érintő csődhullám után.

Egyre kevesebb a stablecoin

A változás egyik leginkább szembeötlő eleme, hogy stablecoinok forgalma is kezdi elhagyni az amerikai területeket, a Chainalysis szerint egyértelműen megfigyelhető a felhasználás mértékének a csökkenése, összehasonlítva a többi típusú kriptoeszköz számaival. a szakértők szerint ez a trend 2023 februárja óta tart.

A Silicon Valley Bank leállása jelentős hatással járt az USDC-t kibocsátó Circle-re, amely jelentős kitettséggel rendelkezett a bankban, ez az esemény pedig megrengette a stablecoinok szektorába vetett befektetői bizalmat az USA lakosai körében.

Az 50 legnagyobb kriptopénzes szolgáltató esetében a stablecoinok beáramlása már nem elsősorban amerikai, hanem USA-n kívüli forrásokból érkezik.

„Az amerikai piaci szereplőknek nagy része volt a stablecoinok elfogadottságának a növelésében, a szektor kialakításában és elindításában. Mára viszont a kriptofelhasználók többsége nem az amerikai stablecoin-kibocsátókat részesíti előnyben, hanem a külföldi szolgáltatókhoz fordul, rajtuk keresztül bonyolítják az ügyleteiket.

Az USA esetében ráadásul a közelmúltban változtak a szabályozói hatáskörök a stablecoinok terén, mivel a Kongresszus még mindig nem hozott megfelelő törvényeket a szektor szabályozására, dacára annak, hogy több javaslatot is benyújtottak a kriptobarát poolitikusok.

A szakértők szerint az USA esetében megkezdődött csökkenő tendenciákat csak akkor tudják megfordítani, ha a szabályozók megfelelő törvényeket hoznak az iparág számára.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Új csúcsokon a defi népszerűsége

A szabályozói visszásságok és kihívások ellenére a defi terjedése megállíthatatlannak tűnik az amerikaiak körében.

Egy éves időtartamot vizsgálva az elemzők arra jutottak, hogy az amerikai felhasználók bonyolították a globális kriptokereskedelem 24%-át, 1,2 billió dollárt, ebben pedig nagy szerepet játszhat, hogy a defi volumen is folyamatosan növekszik, főleg a kifejezetten spekulatívnak tekinthető kereskedési protokollok esetében.

Olvastad már? A Ripple (XRP), Solana (SOL), Cardano (ADA) a Bitcoin növekedésének éles hajszájában – Ki fog ezen a héten vezetni?

Forrás: cryptopotato.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.