A Solana fejlesztői kvantumrezisztens páncéltermet hoztak létre a Solana blokkláncon, hogy megvédjék a felhasználói pénzeszközöket a kvantumszámítógépek által jelentett potenciális fenyegetésektől.
A „Solana Winternitz Vault” megoldás ezt egy összetett hash-alapú aláírási rendszer alkalmazásával éri el, amely minden tranzakció alkalmával új kulcsokat generál – magyarázta Dean Little kriptográfiai kutató és a Zeus Network vezető kutatója egy január 3-i GitHub-bejegyzésben.
Az egyes tranzakciókhoz új privát kulcsok generálása megnehezíti a kvantumszámítógépek számára, hogy összehangolt támadást tervezzenek bármely adott nyilvános kulcskészlet ellen, amely minden tranzakció aláírásakor nyilvánosságra kerül.
A Solana kvantumrezisztens funkció jelenleg opcionális kiegészítésként érhető el, nem pedig az egész hálózatra kiterjedő biztonsági frissítésként.
Ez azt jelenti, hogy a Solana-felhasználóknak a szokásos Solana-pénztárca helyett a Winternitz trezorokban kell tárolniuk pénzeszközeiket, hogy eszközeik védve legyenek a potenciális kvantumfenyegetésekkel szemben.
Ne maradj le a legfrissebb hírekről és videóinkról– kövess minket az Instagramon is!
Hogyan működik
A Winternitz-trezor először egy új Winternitz-kulcspárt generál, és kiszámítja a nyilvános kulcs Keccak256 Merkle-gyökerét.
Ezután létrejön egy „osztott” páncélterem, amely egy osztott és egy visszatérítési számlából áll, ahol a felhasználó Winternitz-aláírást generál egy üzenet felett, amely tartalmazza az átutalni kívánt „lamports” összeget – a natív kriptopénz legkisebb egységét.
Az átutalás befejezése után a fennmaradó összegek átkerülnek a visszatérítési számlára, és a trezor lezárásra kerül.
A fejlesztés megnyugtatóan hathat számos kriptobefektetőre, akik attól tartanak, hogy kriptográfiailag védett pénzeszközeiket egy napon egy kvantumszámítógép eltörölheti.
Little látszólag kifigurázta Fred Kreuger Bitcoin-befektető kommentátort, képernyőfotókat osztv meg egy december 19-i X posztból, amelyben Krueger azt mondta, hogy Solana lesz a kvantum „első áldozata”.
Az Ethereum technikai ütemtervének része a kvantumrezisztens megoldások megvalósítása – az Ethereum egyik alapítója, Vitalik Buterin azonban biztos benne, hogy a kvantum még legalább egy évtizedig nem fog valódi fenyegetést jelenteni.
„Még ha a »valódi« kvantumszámítógépek hamarosan meg is jelennek, az a nap, amikor az átlagemberek laptopján vagy telefonján kvantumszámítógép lesz, évtizedekkel később következhet be, mint az a nap, amikor a nagyhatalmú intézmények olyan számítógépet kapnak, amely képes feltörni az elliptikus görbéken alapuló kriptográfiát” – mondta Buterin októberben.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Kriptoátverés miatt lett öngyilkos egy 21 éves
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.