Az elmúlt hetekben sem tért magához a kriptopiac, köszönhetően a szabályozói alkalmatlanságnak.
Kisebb emelkedés után a BTC is esett, valamint az ETH is csökkenést élt meg.
A törvényi szabályozás világszerte egyre szigorúbb, így a bikáknak oda kell tenniük magukat, ha ki akarnak törni a tízedik hete tartó eső trendből.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ráadásul a piacról érkező hírek sem túlságosan könnyítik meg a dolgukat.
A New Yorkban működő Bakkt leveszi a platformjáról a Solana, Polygon, Cardano tokeneket, mivel a hatóságok maguk sem tudják eldönteni, hogy ezek minek számítanak.
A lépés bevallottan összefüggésben van a Coinbase és a Binance ellen indított SEC-perrel.
Június 16-án ráadásul azt is elmondta a Binance, hogy Franciaországban már tavaly februárban nyomozás indult ellenük.
A francia üzletág a vádak alapján engedélyek nélkül működött, így illegálisan nyújtott szolgáltatásokat a francia állampolgárok részére.
Június 16-án jelentette be azt is a Binance, hogy kivonulnak a holland piacról, ahol ugyanezen indokkal büntették meg őket a hivatalok.
Ilyen körülmények között nem csoda, ha a piac összességében pesszimista.
Van viszont két olyan mérőszám is, amely bizakodásra adhat okot, és arra utal, hogy a bikák még nem dobták be a törölközőt. Az viszont biztos, hogy sétagaloppra nem lehet számítani.
A derivatíva-piacok stabilak
A határidős szerződések esetén van egy díj, amely benne van az árban, és amely a kockázat mértékében változik.
Ha a long pozíciót nyitók, az emelkedésre várók több tőkeáttételt alkalmaznak, akkor az úgynevezett funding rate értéke pozitív, míg ha a shortolók kerülnek túlsúlyba, akkor ez az érték negatívba megy.
Jelenleg a BTC és az ETH esetében is a semleges tartományban mozognak ezek a számok, így arra lehet következtetni, hogy a két oldal, az optimisták és a pesszimisták nagyjából egyforma mértékben vannak jelen a piacon.
A BNB esetében a shortolóknak kell többlet díjat fizetniük, ez sok elemző szerint azért lehet, mert a jelenlegi események miatt amúgy is elég valószínű, hogy a Binance tőzsde tokenje esni fog.
Tether FUD
A Tether stablecoinját, az USDT-t nagyban forgalmazzák a kínai kereskedők.
Emiatt előfordul, hogy kismértékben a dollártól eltérő árfolyamot mutat a token, többnyire alacsonyabbat, akár 2%-kal is a medvepiacok esetén.
Június 6. óta ez a prémium 99,2%-on áll, így a kereskedők a jelek szerint kezdhetik kényelmetlenül érezni magukat.
A derivatíva-piacok mindenesetre meglepő mértékű kitartásról tesznek tanúbizonyságot a szabályozói ámokfutás közepette.
A medvék egyelőre nem tudták az 1 billiós határ alá szorítani a teljes kriptopiaci kapitalizációt.
Az elemzők viszont úgy vélik, hogy a következő hónapok során az esetleges felugrások rövid életűek lehetnek csak.
A BTC felezése még több, mint 300 nap múlva esedékes csak, így a kereskedők egyelőre azt várják, hogy lesz-e bitcoin ETF az USA-ban, vagy a Fed abbahagyja-e a kamatemelést, hogy végre megindulhasson a bikapiac.
Olvastad már? A Solana jó hírekkel szolgál a befektetőinek
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.