A Tether stablecoin-kibocsátó állítólag tárgyalásokat folytat az amerikai kongresszus törvényhozóival. Céljuk a szilmék szövetségi szabályozásának kialakítása.
A Fox Business riportere, Eleanor Terrett szerint a Tether együttműködik Bryan Steil képviselővel, a Képviselőház Pénzügyi Bizottságának Digitális Eszközök Albizottságának elnökével, valamint French Hill-lel.
Közösen dolgoznak a STABLE törvényjavaslaton, amelyet mindkét kongresszusi képviselő február 6-án terjesztett elő.
A vállalat szeretne hozzászólni két másik, törvényhozók által benyújtott szilme-törvényjavaslathoz is – mondta Paolo Ardoino, a Tether vezérigazgatója Terrettnek.
A vezérigazgató hozzátette:
„Nem fogjuk egyszerűen bedobni a törölközőt, és hagyni, hogy a Tether elbukjon csak azért, mert nem alkalmazkodunk az amerikai jogszabályokhoz. Még mindig sok a bizonytalanság a jövővel kapcsolatban, és szeretnénk, ha a törvényhozási folyamatban a mi véleményünk is számítana.”
Az amerikai szabályozások betartása érdekében a Tethernek havi tartalékauditokat kellene végeznie egy amerikai könyvelőcéggel.
Emellett biztosítania kellene, hogy tokenizált fiat megfelelői mögött egy az egyben fedezet álljon – írta a Fox Business újságírója.
A Tether részvétele a szabályozási folyamatban arra az időszakra esik, amikor a kriptoipar vezetői sorra találkoznak az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelettel (SEC), hogy megvitassák az ágazatot érintő szabályozási kérdéseket.
Eközben a Trump-kormányzat a szilmék hazai szabályozását sürgeti.
A Federal Reserve nyitottabb a szilméket illetően
Egy február 6-i interjúban Christopher Waller, a Federal Reserve kormányzója azt mondta, hogy az amerikai dollárhoz kötött stabilcoinok „kiterjesztik a dollár elérhetőségét világszerte, és még inkább tartalékvalutává teszik, mint most.”
A szilmekibocsátók a világ legnagyobb amerikai államadósság-vásárlói közé tartoznak.
Ezek a cégek állampapírokat használnak, hogy túlfedezzék fiat tokenjeiket, így növelve a dollár iránti keresletet. Ez pedig meghosszabbítja az amerikai dollár globális tőkepiaci sztenderdként betöltött szerepét.
Waller később hozzátette, hogy a bankok és nem banki szereplők is kibocsáthatják saját szilméiket. Ezenfelül együtt kell működniük az állami szabályozókkal, hogy megfeleljenek a meglévő előírásoknak.
Azonban a Federal Reserve kormányzója aggodalmát fejezte ki a stablecoinok kockázatai miatt. Ilyenek például az árfolyamvesztés és az ökoszisztéma széttöredezése.
Olvastad már? A mémcoinok kockázataira figyelmeztet a dubaji szabályozó
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.