A kriptoiparban ismertnek számító Mike Winkelmann, vagy, ahogy az NFT-szektorban nevezik, Beeple hekkertámadás áldozatává vált.
A Twitter fiókja felett vették át az irányítást a támadók, és egy hamis Louis Vuitton NFT akciót posztoltak.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az esetet Harry Denley, a Metamask egyik biztonsági elemzője vette észre, ő posztolta ki, hogy Beeple tweetjében olyan link van, amely adathalászatra szolgál, és akik rákattintanak, azok elvesztik a Metamask tárcában tárolt kriptóikat.
⚠️ Beeple's Twitter account has been compromised (ATO) to post a phishing website to steal funds.
0x7b69c4f2ACF77300025E49DbDbB65B068b2Fda7D
0xF305F6073CFa24f05FF15CA5b387DD91f871b983 pic.twitter.com/0MPNwOPlEu— harry.eth 🦊💙 (whg.eth) (@sniko_) May 22, 2022
A csalók azt használták ki, hogy Beeple nemrégiben együttműködésbe kezdett a Louis Vuitton luxusmárkával.
Májusban jlentették be, hogy a márka új mobilos játékához Beeple fog készíteni 30 egyedi NFT-t, amelyeket aztán jutalomként kaphatnak meg a játékosok.
Az átveréshez Beeple tweetjeiben egy hamis linket helyeztek el, amellyel ingyenes, exkluzív NFT-t ígértek a csaló felhasználóknak.
At time of this tweet, they have scammed 25ETH / ~$50k
It is unclear how the ATO happened.
— harry.eth 🦊💙 (whg.eth) (@sniko_) May 22, 2022
A hamis linkek nagyjából öt órán keresztül voltak aktívak, és a lánc adatainak elemzéséből látható, hogy ennyi idő alatt körülbelül az elsővel 36 ETH-t szereztek a támadók, 73 ezer dollárnyi összegben.
A második esetében már 365 ezer dollárhoz jutottak, és emellett számos drága NFT-hez, például Mutant Ape Yacht Club, Veefriends vagy éppen Otherdeeds tokenekhez.
Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!
Ezeket aztán az OpenSea piacterén bocsátották áruba, a kapott ethert pedig kripto mixeren keresztül igyekeztek tisztára mosni.
Nem sokkal később Beeple azt posztolta, hogy sikerült visszakapnia a fiókja feletti irányítást, és azonnal emlékeztette is a követőit, hogy „ami túl szép, hogy igaz legyen, az csak egy átkozott csalás”.
ugh we’ll that was fun way to wake up. 😫
Twitter was hacked but we have control now. Huge thanks to @garyvee ‘a team for quick help!!!! 🙏🙏🙏
— beeple (@beeple) May 22, 2022
Beeple alkotta az egyik legmagasabb áron elkelt NFT-t, amely 69,3 millió dollárért cserélt gazdát.
Ennek köszönhetően vált érdekessé a hekkerek számára. 2021 novemberében Beeple Discord-szerverén az egyik admin fiók is kompromittálva lett, és hasonló módon hamis akciót posztoltak vele. Akkor nagyjából 38 ETH-t vesztettek a gyanútlan felhasználók.
A héten publikált egy jelentést a Malwarebytes kiberbiztonsági csapata, amelyben külön kiemelték az adathalászat növekvő arányát, ahogyan a csalók próbálják kihasználni az NFT-k népszerűségét.
A legelterjedtebb módszer az, hogy a valódi oldalakat másolják le, így az áldozatokat meg tudják téveszteni, és azt hiszik, a valódi weboldalakra lépnek be.
Olvastad már? Jobb kereskedés, jobb élet – ezzel a szlogennel hódít a Bitget kriptotőzsde
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!